Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 3.8 °C

Mora veze všechny body z Třince

22.11.2022

Dohrávka dvanáctého kola extraligy dopadla pro hokejisty HC Olomouc perfektně. V Třinci získali všechny tři body a potvrdili, že patří do špičky tabulky.

Po bezbrankové první dvacetiminutovce to bylo nerozhodně i po té druhé, ale v té už góly padly. Ve 26. minutě proměnila Moru přesilovku, když se trefil Dujsík. Vedení ale hostujícímu celku vydrželo jen dvě minuty a osmnáct vteřin. Pak Třinec srovnal. Ještě do druhé pauzy se mohla Mora dostal do vedení. Zajímavá zakončení měli Kusko, Švrček, Nahodil nebo Olesz, k tomu Bambula trefil tyčku. Stav jedna k jedné v poslední periodě netrval dlouho. Ve 47. minutě Hanáci inkasovali podruhé. Ale nesložilo je to. V 52. minutě bylo zase srovnáno, druhou olomouckou branku zápasu dal Navrátil. Rozhodnutí přišlo šedesát sedm vteřin před koncem. Brankář Kacetl při olomouckém přečíslení dvou proti jednomu vyrazil střelu Pláška pouze před sebe, k volnému kotouči se nejrychleji dostal Jakub Navrátil, který doklepl na 2:3.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 28. Buček (Růžička), 47. Voženílek (Doudera, Růžička) – 26. Dujsík (Ondrušek, Káňa), 52. Navrátil (Plášek, Kunc), 59. Navrátil (Plášek). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3512.

Třinec: Kacetl – M. Doudera, Marinčin, Jeřábek, Čukste, Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – Růžička, Marcinko, Voženílek – Daňo, Hudáček, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Buček. Trenér Zdeněk Moták.
HC Olomouc: Sedláček – Mareš, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček – Bambula, Knotek, Káňa  – Olesz, Nahodil, Kusko – Navrátil, Kunc, Plášek – Rutar, Anděl, Menšík. Trenér Jan Tomajko.