Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 9.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Mora končí prohrou, ve čtvrtfinále má Plzeň

Sport

8.3.2019

Autor: Petr Pelíšek

Už s jistotou účasti ve čtvrtfinále play-off extraligy hráli hokejisté HC Olomouc dnes v Chomutově utkání 52. kola. Po první třetině Mora vedla, domácím se pak povedlo skóre otočit. A prohrou hostů zápas také skončil. Kohouti prohráli po sedmi zápasech. Ve čtvrtfinále bude hrát Mora proti Plzni.

Mora v posledních zápase základní části pošetřila několik opor v čele s kanonýrem Zbyňkem Irglem, k zápasu necestoval ani brankářský mág posledních týdnů Jan Lukáš. Chytal uzdravený Branislav Konrád.

První třetina se Kohoutům v Chomutově podařila. Dobré šance měli Laš nebo v přesilovce Škůrek. Za domácí sice kontroval Svoboda, ale v čase 10:08 se trefil Káňa a Mora vedla.

Druhá perioda ovšem vyzněla mnohem lépe pro domácí. Ve 23.minutě trefil Jank do šibenice a bylo vyrovnáno. Nerozhodný stav vydržel docela dlouho, ale v posledních pěti minutách prostřední třetiny byly k vidění ještě tři góly. Za domácí se dvakrát trefil Růžička a rázem to s Morou nevypadalo zrovna dobře. Naštěstí jedenatřicet sekund po třetí inkasované brance za hosty snížil na rozdíl jednoho gólu Matiaško.

Útočník Zbyněk Irgl dnes v sestavě HC Olomouc chyběl.

Foto: Petr Pelíšek

Takže Hanáci měli v poslední dvacetiminutovce pořád naději na dobrý výsledek. Bojovali o něj, ale nebylo jim přáno. Deset minut před koncem hrála Mora potřetí oslabení a Chomutovu se podařilo přesilovku přetavit ve čtvrtou branku. Pak se domácí prosadili ještě jednou a bylo definitivní, že vítězně základní část Kohouti nezakončí. Prohru ještě v závěru zmírnil Holec.

„Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme bohužel nebyli produktivní. Vedli jsme po první třetině, ale ve druhé nám domácí odskočili. Podařilo se nám zkorigovat na dva tři, pak jsme měli v oslabení dvě velké šance, jenže branku se vstřelit nepodařilo. A vzápětí jsme dostali čtvrtý gól," řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

Piráti Chomutov5:3HC Olomouc
(0:1, 3:1, 2:1)
Branky:23. Jank (Flemming, J. Stránský), 35. V. Růžička (Klhůfek, Blaha), 37. V. Růžička (Klhůfek, L. Kovář), 52. Knot (V. Růžička, Sklenář), 56. Knot (Sklenář, J. Stránský) – 11. J. Káňa (Kolouch, Mráz), 38. Matiaško (Hlaváč), 57. Holec.
Rozhodčí:Horák, Obadal – Ondráček, Ganger
Vyloučení:2:4
Využití:2:0
Diváků:3142
Sestava Piráti Chomutov:Peters – Flemming, Jank, Knot, Kovář, Blaha, Dietz, Valach – Svoboda, Růžička, Tomica – Duda, Raška, Sklenář – Klhůfek, Chlouba, Chrpa – Stránský, Vantuch, Dlouhý. Vladimír Růžička.
Sestava HC Olomouc:Konrád – L. Rutar, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Škůrek, Hlaváč, A. Rutar – Mráz, Kolouch, Káňa – Tomeček, Strapáč, Burian– Holec, Skladaný, Laš – Podlaha, Handl, Matiaško. Trenéři Jan Tomajko a Zdeněk Moták.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

331 DANCE STUDIO OLOMOUC

Katalog firem » Sport » Tanec, taneční školy

Právě probíhá zápis do tanečních kurzů na novou taneční sezónu! Tancujeme Street Dance (Hip Hop, House Dance, Dancehall, MTV Dance), ale i Contemporary Dance (moderní, současný tanec).

V nabídce 331 Dance Studia Olomouc jsou kurzy pro nejmenší děti od 3 let, pro starší děti od 8 let, pro juniory od 12 let, pro mládež od 16 let, ale i pro dospělé od 30 let. Jsou vhodné i pro úplné začátečníky.

Kompletní přehled tanečních kurzů najdete na
www.331.cz