Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 3.2 °C

Mora zabodovala v Pardubicích

10.10.2021

Ve 13. kole hokejové extraligy hrál tým HC Olomouc v Pardubicích proti Dynamu. Zápas to byl vyrovnaný a chudý na branky. V řádné hrací době se nerozhodlo. Došlo na prodloužení, ve kterém trefil výhru pro Moru Kolouch.

Úvod zápasu byl opatrný z obou stran. Přesto měli velmi blízko ke gólu hosté, ale domácí pomohla při střele Kucsera pravá tyčka. Pak Mora přežila nebezpečné situace před svojí bránou a také přesilovku, kterou jako první v utkání mělo Dynamo. Ještě do první pauzy měli dvě přesilovky také Hanáci, ovšem ani těm se nepodařilo proměnit. Jako by to byl náznak toho, že v utkání nakonec branka nepadne. Vstup do druhé půlky měli o něco lepší domácí, ale hanácká defenziva v čele s brankářem Sedláčkem fungovala velmi dobře. Na druhé straně pak jeli dva na jednoho Navrátil s Oleszem, ovšem stav se zase neměnil. Před druhou sirénou potom hrál každý z týmů jednu přesilovku. Blíže ke gólu pak byla Mora, jenže Knotek minul odkrytou bránu. Když po šedesáti minutách nepadl gól, muselo se jít do prodloužení. A v 64. minutě pak trefil pro Olomouc druhý bod Kolouch.

„Myslím, že diváci se nenudili. Byl to hokej nahoru, dolů, spousta kvality, střeleckých příležitostí a vyložených šancí. Celý zápas to byla vyrovnaná hra. Domácí nás pak dvakrát ve třetině těžce tlačili, my jsme se jen tak tak ubránili a hrozili jsme z protiútoků. Pro nás je skvělá zpráva, že bereme dva body. Ty zápasy hrajeme poměrně dobře, bohužel to gólové vyjádření není takové, jaké bychom si představovali. Ať už v pátek proti Třinci, nebo dnes, mohli jsme skórovat více. Ale samozřejmě, gratulace do šatny a velké poděkování," řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 64. Kolouch (Strapáč). Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:2. Diváci: 8458.

Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Paulovič, Poulíček, Blümel – Camara, Kousal, Musil – Říčka, Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík. Trenér Richard Král.
HC Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – Káňa, Krejčí, Kucsera – Olesz, Knotek, Navrátil – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, Kolouch, Bambula. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.