Reklama

Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, venku je 10.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Mezi Olomoucí a Mohelnicí se srazil kamion a autobus plný malých fotbalistů

Krimi

11.6.2019 aktualizováno 11.6.2019 18:50

Autor: red

Vážná dopravní nehoda autobusu a nákladního vozidla se stala kolem třetí hodiny odpoledne na rychlostní komunikaci D35 u Litovle. Srazil se tu autobus převážející malé fotbalisty a kamion. Podle prvotních informací bylo 15 zraněných, včetně řidiče autobusu. Dálnice na Mohelnici byla uzavřena.

Foto: HZS Olomouckého kraje

V autobuse cestovali malí sportovci ve věku kolem deseti let. Nehoda se stala poté, co řidič autobusu vezoucího týmy 1. SK Prostějov k utkání přípravek zezadu narazil do kamionu. Hasiči vyprostili řidiče autobusu a předali ho do péče zdravotníků. Dalších 14 osob včetně dětí utrpělo lehké nebo středně těžké zranění.

Dálnice ve směru na Mohelnici byla z důvodu vyšetřování nehody uzavřena. 

"Podle našich informací zůstane jedno dítě z preventivních důvodů v nemocnici přes noc na pozorování, ostatní malé hráče si ještě dnes jejich rodiny odvezou domů. Jeden z našich trenérů utrpěl zranění nohy, druhý podstoupil operaci. Nikdo z dětí či dospělých není v ohrožení života. Zbývající účastníky nehody přivezl zpět do Prostějova autobus Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje," uvedl mluvčí Ivo Heger. "Byli jsme v kontaktu s vedením hasičů a záchranné služby, účastníkům nehody pomáhal také policejní traumatým," doplnil. "Rád bych všem zasahujícím složkám i svým kolegům z klubu poděkoval za vysoce profesionální přístup, díky němuž se podařilo složitou situaci velmi dobře zvládnout," řekl předseda 1. SK Prostějov František Jura. Zástupce klubu vzápětí vyrazil také přímo do nemocnice.

Protože měl klub velmi brzy k dispozici jména zraněných i nezraněných dětí, mohl operativně informovat rodiče. "Rád bych vyzdvihl také přístup rodičů, kteří si vzájemně pomáhali," dodal František Jura.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

MODERNÍ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
speciálka na osvětlení
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz