Reklama

Úterý 5. července 2022, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 18.1 °C

Město ocenilo významné osobnosti. Ceny města Olomouce a Cena za počin roku 2021 mají své držitele

Zprávy z regionu

4.6.2022

Autor: red

Olomouc již popětadvacáté ocenila významné osobnosti. Od roku 1998 udílí vedení města Ceny města Olomouce lidem, kteří jsou s Olomoucí spjati a zasloužili se o její zviditelnění a svou prací přispěli ke zlepšení života ve městě. Letos si sošku Ceny města převzaly čtyři osobnosti, Cena za počin roku 2021 byla tentokrát udělena jedna.

Foto: Jan Andreáš

Germanistka a dlouholetá vedoucí Katedry germanistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého Ingeborg Fialová-Fürst, svatomořický probošt a člen Kněžské rady František Hanáček, akademický sochař Otmar Oliva i bývalý fotbalista, trenér, funkcionář SK Sigma Olomouc a technický manažer klubu Jan Chladil. Tyto čtyři osobnosti vzešly z nominací, které posílali Olomoučané jako návrh na oceněné Cenou města za rok 2021. Ocenění za počin roku 2021 tentokrát putuje Štěpánu Havranovi za organizaci a pořádání festivalu "Olomouc (o)žije".

Sošky Cen města Olomouce a Cen za počin roku 2021 si ocenění převzali ve čtvrtek 2. června 2021 během galavečera ve slavnostním sále Arcibiskupského paláce.

"Život města tvoří jeho lidé. Jsou-li ti lidé odvážní, obětaví, kreativní či jinak výjimeční, žije se v takovém městě dobře. Už pětadvacet let ukazuje město Olomouc, že si takových lidí váží. Už po pětadvacáté teď město ocení ty, kteří motivují ostatní k lepšímu životu. Ceny města Olomouce tak opět předáváme ženám a mužům, kteří ve svém oboru dosahují něčeho výjimečného. Podle mě je výborné, když se nám i po čtvrt století existence této tradice stále schází víc než dost nominací. V Olomouci je prostě z čeho vybírat," míní primátor města Mirek Žbánek.

V aktuální Ceně za počin roku 2021 ještě do jisté míry doznívá utlumení kulturních akcí v posledních letech kvůli covidu. "Všichni víme, jak smutná byla situace během koronavirové pandemie, kdy se nekonalo prakticky nic. A právě mezi tímto "nic" působil festival "Olomouc (o)žije" jako živá voda pro město i pro lidi. Málokomu se do centra města podařilo přilákat tolik lidí a rozdat tolik dobré nálady jako právě organizátorům tohoto jedinečného hudebního počinu. Cenu Štěpánu Havranovi proto upřímně přeju a těším se, že Olomouc bude pod jeho taktovkou ožívat pravidelně," říká náměstkyně olomouckého primátora Markéta Záleská.

Ceny města a Cena za počin roku 2021

Prof. PhDr. Ingeborg Fialová-Fürst
- germanistka a dlouholetá vedoucí Katedry germanistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého
- Cena města v oblasti Věda a výzkum

P. Mgr. František Hanáček
- svatomořický probošt a člen Kněžské rady
- Cena města v oblasti Jiné – za společenský přínos městu

Otmar Oliva
- akademický sochař
- Cena města v oblasti Kultura

Jan Chladil
- bývalý fotbalista, trenér, funkcionář SK Sigma Olomouc a technický manažer klubu
- Cena města v oblasti Sport

Mgr. Štěpán Havran
- Cena za počin roku 2021 za organizaci a pořádání festivalu "Olomouc (o)žije"

Reklama

Zdravá výživa u Milušky

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Zdravá výživa u Milušky 8.května 15 ( vedle národního domu)
Kombucha 2l/68kč
Díky obsahu kyseliny listové podporuje tvorbu červených krvinek a vstřebávání železa. Dále je uváděno, že kombucha hraje pozitivní roli při kožních onemocněních, cukrovce, zánětech, nemocech kloubů, migréně, žaludečních potížích a dalších nemocech, jako jsou třeba menstruační bolesti či hypertenze.
????Rovněž podporuje imunitu, pomáhá detoxikovat organismus (podílí se na odstranění těžkých kovů a dalších toxinů), podporuje střevní mikroflóru, pomáhá při problémech s funkcí ledvin a žlučníku), má diuretické účinky.

Tremoso -zavařena Lupina

Olej-meruňkový, avokádový,dýňový,makový,Pupalkovy, arganový, hřebíčkový a CBD

Ledové čaje-jahodový,malinový,brusinka,černý rybíz,s limetkou

Nejkvalitnější rýže CALASPARRA

BIO sušené ovoce

Citrusový pektin

Ovčí sýry z Brníčka
Ovčí sýr na gril (halloumi )

Kořeni od firmy Benkor

Těšíme se na vaši návštěvu