Reklama

Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona, venku je 18.2 °C

Máte doma staré fotografie nebo pohlednice Červeného kostela? Zapůjčte je na výstavu

Zprávy z regionu

11.3.2023

Autor: red

Pokud máte doma staré fotografie nebo pohlednice Červeného kostela v Olomouci, nenechte je zanést prachem. Mohou totiž ještě posloužit hezkému účelu. Vědecká knihovna z nich plánuje vytvořit unikátní výstavu.

Foto: VKOL

"Snímky i pohlednice mohou lidé posílat do konce června. Fotografie samozřejmě po využití vrátíme majitelům zpět," zdůraznila Michaela Heloňová, členka marketingového týmu Vědecké knihovny Olomouc. Fotografie lze zaslat poštou na adresu Bezručova 2, Olomouc, e-mailem do schránky propagace@vkol.cz nebo donést osobně do knihovny.

V Červeném kostele dělníci právě dokončují rozsáhlou rekonstrukci. Po ní bude stavba sloužit širokému kulturnímu vyžití. Otevřít by se mělo v května a tady si můžete připomenout, jak to v kostele vypadalo na konci ledna.

"Olomoucký kraj do přestavby kostela investoval značné finanční prostředky. Na oplátku získají lidé moderně řešené prostory, které nabídnou zázemí nejen čtenářům, ale i pořadatelům kulturních a společenských akcí," dodal Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury.

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu a punč. Těšíme se na vás.

Filip