Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.3 °C

Martin Vyrůbalík se loučí s Morou

Sport

31.3.2021

Obránce Martin Vyrůbalík už nebude pokračovat v týmu HC Olomouc. Dlouholetý kapitán odehrál v dresu Hanáků 595 duelů, ve kterých nastřádal 191 kanadských bodů. S extraligou se loučí ve čtyřiceti letech.

„Tohle je můj oficiální konec v HC Olomouc, vedení se se mnou pěkně rozloučilo, vše jsme si řekli do očí a vzájemně si poděkovali,“ řekl Vyrůbalík. „Rád bych poděkoval i fanouškům, chodili v hojném počtu a povzbuzovali nás,“ podotkl.

Konec v Olomouci chtěl oznámit sám. „Ihned po konci sezony jsem to chtěl prvně probrat i s vedením a hlavně, aby bylo vše vyřešené v klubu. A ne, aby to šlo někam jinam dřív. Tohle bylo moje specifické přání,“ uvedl Vyrůbalík, který poprvé oblékl dres Kohoutů v sezoně 2006/2007, kdy Hanáci hráli ještě první ligu.

U postupu do extraligy zrovna nebyl, jelikož si odskočil na tři roky na Slovensko, kde hájil barvy Skalice. V roce 2014 se ale vrátil zpět na Hanou a ihned se stal asistentem kapitána. O rok později dokonce převzal kapitánské céčko po Pavlu Paterovi. Vůdcem kabiny pak byl až doteď.

„Je vždycky velmi smutné, když se loučí hráč, který tady byl dvanáct sezon. Martin sem přišel před patnácti lety a je to hokejista, kterého si neskutečně vážím. Odvedl velký kus práce. Svým přístupem strhl kabinu a podle mě si vytvořil respekt a zůstala za ním obrovská stopa. Musím mu velmi poděkovat,“ řekl generální manažer klubu Erik Fürst. (red)

Reklama

Hartmansport

Katalog firem » Obchod » Sportovní obchody » Lyže, snowboardy

Pergoly Sunberg - odolné hliníkové pergoly se stahovací střechou.