Reklama

Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 13.4 °C

Koupí Bílé pastelky opět podpoříte nevidomé. Akce se uskuteční tradičně v říjnu

Zprávy z regionu

21.9.2022

Autor: red

Ve dnech 10. až 12. října proběhne již 23. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka na podporu speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké, které pomáhají těmto lidem vést co nejvíce plnohodnotný život.

Ilustrační foto

Foto: archiv redakce

Od pondělí 10. října do středy 12. října můžete v ulicích Olomouce potkat dobrovolníky v bílých tričkách, kteří vás za příspěvek 30 Kč odmění bílou pastelkou – symbolem světa lidí se zrakovým postižením. Přispět lze v hotovosti přímo do sbírkových kasiček, ale také bezhotovostně prostřednictvím QR kódu umístěného na jejich etiketách, anebo na plakátech ke sbírce ve městě. Symbolická bílá pastelka připomíná bílou hůl, která není jen znakem slepoty, ale je hlavně symbolem aktivního a důstojného života nevidomých. 

Výtěžek sbírky putuje na podporu služeb pro zrakově postižené v celém Olomouckém kraji i mimo něj. Podporuje služby, které poskytuje Tyfloservis o.p.s. a její zakladatel Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s.. Regionální střediska obou organizací sídlí v Olomouci na adrese I. P. Pavlova 69 (tel: 585 428 111). Bezplatné služby jsou dostupné všem, kteří mají v dospělém věku vážné potíže s viděním. V loňském roce činil výtěžek sbírky v celé republice více než 3,5 milionu korun.

Organizátoři sbírky děkují všem dárcům i dobrovolníkům. Více informací na www.bilapastelka.czwww.tyfloservis.cz, www.sons.cz

Reklama

OBEC BOHUŇOVICE

Katalog firem » Úřady, instituce » Obecní úřady

Obec Bohuňovice leží přibližně 10 km od města Olomouce a 7 km od města Šternberk. Rozkládá se na třech katastrech Bohuňovice, Moravská Loděnice a Trusovice, což jsou také názvy vesnic, ...