Reklama

Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana, venku je 15.3 °C

Jiří Krhut a Štěpán Kozub: Těšte se na nekompromisní humor a příval něžných písní

Tipy a názory

28.7.2022

Autor: red

Populární dvojka ostravských komiků Štepán Kozub a Jiří Krhut se v pátek 29. července přijede do Olomouce pochlubit svou hudební tvorbou. Na konci roku 2020 vydali své debutové album s názvem Prásknu bičem a letos se pouští na velké turné. Jednou ze zastávek bude FunPark u Galerie Šantovka. O tom, že nás čeká zábavná show, netřeba pochybovat!

Jak Vás napadlo vytvořit kapelu?

Jiří: Všechno se to stalo náhodou. Znali jsme se se Štěpánem ještě dlouho předtím, a chtěli jsme spolu udělat nějaký zábavný pořad, protože jsme věděli, že máme stejný humor. Nakonec to ale skončilo tak, že mě Štěpán oslovil, abych mu napsal nějakou písničku.

Štěpán: Po prvním setkání v Jirkově domácím studiu a zazpívání jeho písničky jsme zjistili, že by to vlastně mohlo fungovat. Celé to ale vzniklo velmi nenucně a dost přirozeně.

Jiří: No a teď když hrajeme a zpíváme, což vlastně nebyl ani náš záměr, tak nás to baví a vlastně jsme si tím splnili i to, co jsme předtím chtěli vytvořit, akorát jsme nevěděli, jak a kam. Dneska zpíváme písničky a zároveň bavíme lidi humorem.

Co Vás inspiruje při psaní songů?

Štěpán: Já písničky nepíšu, a když už, tak ale velmi výjimečně. Drtivá většina písní na albu je čistě Jirkovou tvůrčí záležitostí, a to jak texty, tak hudba, já jsem pouze interpretem.

Jirka: Myslím si. že nejlepší a nejpravdivější inspirací je život sám. Spoustu věcí, o kterých zpívám, jsem si opravdu prožil. Používám taky příběhy, které slyším kolem sebe. Někdy si samozřejmě věci i domyslím, ale snažím se být oproštěn od jakékoliv cenzury pocitů. Snažím se být pravdivý. Vždycky říkám, že nechci písní ani trochu zalhat. To je můj recept.

O čem je Vaše nejnovější deska Prásknu bičem?

Jiří: Deska je o životě, o tom, co všichni prožíváme, o rozchodech, o lásce, o bolesti i radosti. Jsou tam i písničky, které mají humorný podtext. Život je vlastně vtipný. Pokud ho samozřejmě nebereme moc vážně. Myslím tím, že nebereme hlavně sebe moc vážně. Jsou to písničky, ve kterých si - myslím - každý najde co potřebuje, ale to nebyl záměr. Takhle to prostě je a je to tak správně.

Štěpán: Deska je o vztazích, láskách, o bolesti o radosti. Je to taková silná reflexe lidské podstaty.

Kterou písničku rádi na koncertech hrajete a proč?

Štěpán: Mám rád všechny, jinak bych je nezpíval. Ale je fajn, když hrajeme například Dělej si co chceš. Jinak mě baví všechny!!

Jiří: Mám rád všechny svoje písničky, jinak bych je neskládal. Spíš jde o to, jak která písnička kde a s kým a v jakém prostředí vyzní. Když je hodně lidí, kteří rádi zpívají, tak písně, které mají nosné refrény, zní opravdu silně, když s vámi zpívá třeba 10 000 lidí, jako tomu bylo nedávno na Colours of Ostrava. Pokud bych ovšem měl nějakou píseň vyzdvihnout, bylo by to asi píseň, ze které mám obzvlášť radost, a tou je písnička Někdy se bojím. Na tuhle píseň reaguje nejvíce lidí a posílají nám hezké zprávy o tom, jak moc jim písnička pomáhá.

Na co se olomoucké publikum může těšit?

Jiří: Diváci se mohou těšit na večer plný písniček, povídání, anekdot a vtipů. V dobrém slova smyslu si myslím, že díky tomu, co se bude dít, spousta lidí nebude vůbec stíhat a chápat, co se děje. Teď myslím hlavně po emoční stránce. My se už na ně těšíme a věřím že oni na nás taky.

Štěpán: Těšte se na nekompromisní humor a příval něžných písní.

Více informací o koncertu najdete zde →

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip