Čtvrtek 17. října 2019, svátek má Hedvika, venku je 8.1 °C

Fotbalisté SK Sigma vydřeli se Slováckem pouze bod

28.9.2019

Sérii bez porážky prodloužili fotbalisté SK Sigma Olomouc. Ale tentokrát moc spokojení nebyli, doma v 11. kole FORTUNA:LIGY totiž pouze remizovali se Slováckem, které dohrávalo poslední půlhodinku v deseti.

Sigma sice vstoupila do zápasu aktivně, hosty trošku překvapila hrou na tři obránce, jenže k nějakým vyloženým šancím to nevedlo. Hosté se postupně probrali a začali zlobit. Vzadu hráli bez chyb a směrem dopředu využívalo každou možnost k brejku. Ve 25. minutě potáhl míč středem Petržela, posunul napravo na Havlíka. Jeho centr našel na hranici šestnáctky Šašinku. Jeho první pokus obrana Sigmy zblokovala, ale z dorážky už byl gól. Pak mohlo Slovácko ještě zvýšit, ale naštěstí pro domácí Havlík minul bránu a Hofmann v dobré pozici míč. Osm minut před koncem poločasu trenér Látal stáhl ze hry Greššáka a na hrot poslal Nešpora. Sigma přece jen nějaké šance měla, Houska ale střílel slabě, zakončení Texla po rohu šlo jen tam, kde byl připravený brankář Trmal a nakonec Zahradníček po pasu Gonzáleze přestřelil.

Do druhé půlky naskočil místo Texla Pilař. A hned se prosadil. Ve 47. minutě se protáhl po pravém křídle a Nešpor srovnal. Hosty ovšem inkasovaná branka nerozhodila a brzy si mohli vzít vedení zpět. Nejprve střílel zblízka Hofmann a následně Navrátil, ale gólman Reichl pokaždé zasáhl. Sigma se postupně vzpamatovala a navíc dostala výhodu přesilovky. Šimko v 62. minutě stáhl za dres unikajícího Faltu, který šel sám na bránu a zaslouženě viděl rovnou červenou kartu. V 73. minutě dostal míč do šestnáctky Slovácka González, ale jeho střela neměla důraz. Deset minut před koncem už se zdálo, že Sigma bude brát všechny body. Plšek parádně uvolnil do vápna Faltu, který se trefil krásně. Jenže vedení Hanáci neudrželi. Slovácko i v deseti dvě minuty před koncem srovnalo. Kalabiška v 88. minutě našel Zajíce a ten zblízka překonal Reichla. V nastaveném čase ještě mohla Sigma skórovat, ale Jemelkovi s Pilařem se nepodařilo dobře zakončit.

"Jsem zklamán. Když otočíte zápas a vedete deset minut před koncem s oslabeným soupeřem 2:1, tak musíte vyhrát. Nestalo se, je to pro nás ztráta, znehodnotili jsme bod z Jablonce. Ztrácíme utkání, v nichž se opakují stále ty stejné chyby. Vstoupili jsme do duelu dobře, ale tlak neměl vyústění, byla to jen převaha. O přestávce nám pomohla střídání, Pilař hru oživil, ale po vyrovnání jsme přestali hrát. Zápas pak ovlivnilo vyloučení. Když jsme dali druhý gól, měli jsme zápas dotáhnout k vítězství," řekl trenér SK Sigma Olomouc Radoslav Látal.

SK Sigma Olomouc – 1.FC Slovácko 2:2 (0:1)

Branky: 47. Nešpor, 80. Falta – 25. Šašinka, 88. Zajíc. Rozhodčí: Berka – Moláček, Váňa. ŽK: Beneš, Zahradníček  – Petržela, Havlík, Navrátil, Divíšek. ČK: 62. Šimko. Diváci: 4105.

SK Sigma: Reichl – Greššák (37. Nešpor), Beneš, Jemelka, Vepřek –Zahradníček, Texl (46. Pilař), Houska (90. Yunis), González, Falta – Plšek. Trenér Radoslav Látal.
Slovácko: Trmal – Divíšek, Hofmann, Kadlec, Šimko – Petržela (90. Krejčí), Havlík, Daníček, Navrátil (84. Sadílek) – Šašinka (67. Kalabiška) – Zajíc. Trenér Martin Svědík.