UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Dvě nehody, dvě sražené chodkyně, jedna dokonce těžce zraněná. Pomozte policii, hledají se svědci
26.11.2013
Autor: mb
K první nehodě došlo už 7. listopadu v Hněvotíně poblíž křižovatky na Žerůvky a Topolany. Škoda Felicie tu srazila přecházející ženu. S těžkým zraněním musela být převezena do nemocnice. Pod koly auta skončila chodkyně také v druhém případě. Tu srazil na ulici Tovární v Olomouci řidič nissanu jedoucí od Zory. V obou případech jsou okolnosti nehody nejasné, můžete polici pomoci s vyšetřováním?
Těžkým zraněním skončila nehoda, která se odehrála už ve čtvrtek 7. listopadu kolem 16:50 v Hněvotíně. Podle vyjádření policie se tak stalo u křižovatky ve směru na Žerůvky a Topolany, ve směru jízdy vozu z Olomouce na Lutín. "V blízkosti křižovatky se střetlo vozidlo značky Škoda Felicia s chodkyní, která přecházela silnici zprava do leva z pohledu řidiče vozidla. Žena upadla na zem. S těžkým zraněním byla převezena k ošetření do nemocnice,“ přiblížila okolnosti srážky mluvčí polciie Marie Štrbáková.
V druhém případě skončila pod koly auta chodkyně na ulici Tovární v Olomouci. Ke střetu došlo ve čtvrtek 21. listopadu. "Řidič vozidla značky Nissan X-Trail, který jel po ulici Tovární, ve směru jízdy od Zory k ulici Velkomoravská v Olomouci, se střetl s chodkyní, která vstoupila do vozovky z pravé strany. Došlo ke střetu, následkem kterého žena upadla na zem,“ uvedla ke druhému případu rovněž mluvčí Štrbáková. Zraněná žena musela být opět převezena k ošetření do nemocnice. Podle policie alkohol při nehodě nefiguroval, hned na místě byl vyloučen dechovou zkouškou.
Protože ani v jednom případě nejsou blíže známy okolnosti nehody, policie se nyní obrací na veřejnost o pomoc.
"Obracíme se s prosbou o pomoc na případné svědky, ať už kolemjdoucí nebo řidiče projíždějících vozidel, kteří by mohli podat informace, jakým způsobem došlo k dopravním nehodám, aby se přihlásili na linku 158, telefon 974 766 251, případně 974 766 467, nebo se osobně dostavili na Dopravní inspektorát na třídě Kosmonautů 10 v Olomouci,“ vyzývá policejní mluvčí.
mb
Přirozenou cestou
Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa
Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.
Filip

DNES
Blíží se další ročník Festivalu zdraví. Nabídne témata života, vztahů i sebepoznání
DNEŠEK
DNES
Dnešek: Přednášky o Dánsku i dobývání Sluneční soustavy
Sport
24.2.2026
Mora veze z Mladé Boleslavi jen jeden bod
Zprávy z regionu
24.2.2026

