Druhými zápasy pokračuje ME do 21 let. V Olomoci hrají v neděli Angličané se Švédy - OLOMOUC.CZ
Reklama

Čtvrtek 15. května 2025, svátek má Žofie, venku je 12.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Druhými zápasy pokračuje ME do 21 let. V Olomoci hrají v neděli Angličané se Švédy

Sport

21.6.2015

Autor: rhe

Fotbalové Euro do 21 let je rozehráno. V sobotu a neděli se v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti odehraje druhé kolo základních skupin. V neděli v Olomouci i Anglie bude chtít zvítězit nad Švédy, aby zůstala v boji o postup. Ve druhém utkání hraném v Uherském Hradišti čeká stejný úděl Italy, kteří potřebují ze stejného důvodu zdolat v prvním utkání úspěšné Portugalce.

Anglie byla před turnajem označována za jednoho z největších favoritů, jejich plány však hned na úvod nabraly značnou trhlinu. V zápase proti Portugalsku totiž Angličané prohráli 0:1. Prosadit se nedokázal ani Harry Kane, jedna z největších hvězd šampionátu.
"Rozhodně není dobré začít šampionát porážkou, takže jsme zklamáni. Stále je však před námi dlouhá cesta. Víme, co teď musíme pro postup ze skupiny udělat, už nemůžeme zaváhat. Od neděle půjde do tuhého," řekl po utkání v Uherském Hradišti útočník Tottenhamu.
Proti Švédům budou asi třeba nějaké změny v sestavě Albionu, která přišla před turnajem o zraněné Behraina se Stonem. "K nějakým změnám by dojít mělo. Ale ani náš výkon proti Portugalsku nebyl vyloženě špatný. Vytvořili jsme si šance, ale vždy nás vychytal jejich brankář. Bylo to celkem vyrovnané utkání, ovšem tak už to na turnajích chodí. Oba týmy zkrátka nemohou získat tři body. Teď se s nastálou situací musíme vypořádat a v neděli zvítězit," doplnil Harry Kane.
A jak si hvězda Premier League zatím turnaj užívá? "Úplně naplno. Už v kvalifikaci jsme tu měli skvělou partu, možná nejlepší, jakou jsem kdy v reprezentaci zažil. Vycházíme spolu velmi dobře, i kvůli tomu jsem do České republiky chtěl za každou cenu přijet. A rozhodně nechci, abychom odjížděli už po základní skupině," dodal Kane.
Švédové byli před turnajem podle bookmakerů největším outsiderem, proti Itálii ale ukázali bojovnou tvář, když je nesrazil ani nepříznivý stav 0:1 a oslabení a zvítězili 2:1. Případná výhra nad Anglií by je senzačně posunula do semifinále. "Obrat s Itálií nám dodal obrovské sebevědomí, ale zůstáváme na zemi. Anglie je i přes úvodní prohru pořád velkým favoritem," řekl trenér Hakan Ericson.

Italové trénovali v Holici a mají hlavy nahoře


Ve druhém utkání skupiny B hrají v neděli v Uherském Hradišti ve 20:45 Italové s Portugalci. A také oni musí vyhrát, aby zůstali ve hře o postup. Italové po překvapivé porážce se Švédy nelenili a s přípravou na další duel začali už v dopoledních hodinách druhého dne na stadionu 1. HFK. Kdo přišel už na začátek, mezi tvrdě pracujícími hráči ale ty nejznámější tváře nenašel.
Opory Berardi, Bianchetti a další, co nastoupili proti Švédům, nazuli kopačky až o něco později. Celý jejich tréninkový program se nesl v oddechovém duchu, prakticky po celou dobu plnili pouze roli diváků. Jen chvílemi se pak odhodlali k lehkému výklusu.
Trenér Luigi Di Biagio společně se svými asistenty pracoval de facto jen s náhradníky. Trénink Azzurinni měl i přesto velmi svižné tempo, na mladých Italech byla vidět zarputilost a odhodlání poprat se s nepřízní osudu, kterou jim přidělil první nezvládnutý zápas.
I když zatím nikdo neví, v jaké sestavě Azzurinni vyběhnout do dalšího střetnutí, je jasné, že minimálně jednu vynucenou změnu bude muset trenér Di Biagio udělat. Stefano Sturaro totiž nebude moci hrát kvůli červené kartě.
Právě záložník Juventusu byl tím, kdo byl zpovídán na tiskové konferenci v Hotelu S-Port Véska, kde jsou Italové ubytováni. Sturaro má být jednou z hlavních opor Itálie, proti Švédsku tomu tak ale nebylo. Zbytečným vyloučením v 80. minutě položil základ švédského obratu.
Sturaro byl hodně otevřený. "Musím se veřejně omluvit všem spoluhráčům, udělal jsem obrovskou chybu. Možná si nezasloužím oblékat italský dres. Nesu za prohru zodpovědnost,“ kál se. "Promarnili jsme velkou šanci. Vedli jsme a soupeř byl v deseti. Byl jsem po zápase hodně smutný,“ doplnil 22letý hráč. Italové jsou teď postaveni před hotovou věc. Pokud v neděli v Uherském Hradišti proti Portugalcům neuspějí, mohou se s medailovou vidinou rozloučit.
Portugalci porazili na úvod Anglii, když dokázali ubránit i zřejmě největší hvězdu turnaje útočníka Harryho Kanea. "Porazit na začátek tak silný tým, jako je Anglie, je skvělé. Ale pořád je to jen první zápas a skupina je otevřená. Proti Italům to bude o to těžší, že určitě budou chtít napravit úvodní porážku se Švédskem," podotkl střelec vítězného portugalského gólu záložník Joao Mário.
Bude zajímavé sledovat, zda tým z Apeninského poloostrova dokáže balancování na hraně propasti ustát. Skupina B mistrovství Evropy hráčů do 21 let hned na svůj úvod přinesla dvě velká překvapení. Favorité turnaje – Anglie a Itálie – proti papírově slabším soupeřům padli. Je tak vysoce pravděpodobné, že jeden z kandidátů na titul si bude pakovat kufry už po základní skupině…

Reklama

SUNETO - WELLNESS STUDIO

Katalog firem » Služby » Kosmetické a vizážistické salony

- kompletní kosmetické ošetření - ošetření čokoládou - ošetření pleti kolagenem, kyselinou hyaluronovou - vyžehlení vrásek žehličkou - permanentní prodloužení a zhuštění řa...