Dovalil chystá změny v sestavě. Hrát budou Kalas s Kadlecem - OLOMOUC.CZ
Reklama

Pondělí 2. února 2026, svátek má Nela (dnes jsou Hromnice), venku je 0.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dovalil chystá změny v sestavě. Hrát budou Kalas s Kadlecem

Sport

20.6.2015

Autor: rhe

Fotbalové Euro do 21 let je rozehráno. V sobotu a neděli se v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti odehraje druhé kolo základních skupin. V sobotu hrají Česi se Srby v Praze a potřebují vyhrát. Trenér ČR U21 Jakub Dovalil může do základní sestavy počítat s Tomášem Kalasem a Václavem Kadlecem, kteří proti Dánům nemohli hrát kvůli trestu z předchozího cyklu jedenadvacítek.

Kouč českého týmu Jakub Dovalil chystá před zítřejším klíčovým duelem se Srbskem změny v sestavě. V ní se jistě objeví Václav Kadlec a Tomáš Kalas, kteří se vrací po vypršení karetního trestu z kvalifikace z roku 2012.
Český tým si je vědom toho, že se Srbskem musí bodovat. Nejlépe samozřejmě vyhrát, aby se vylepšila výchozí pozice před závěrečným kolem základní skupiny A. V cestě stojí Srbsko, tým, který v prvním zápase potrápil favorizované Německo.
"Viděli jsme, jak proti Německu hráli. Jsou silní dopředu, zároveň ale mají nějaká okénka v obraně. Dají se porazit,“ uvedl na adresu srbského mužstva útočník Václav Kadlec.
"Jak Vašek Kadlec, tak i druhý navrátilec do základní sestavy Tomáš Kalas, jsou velkými posilami. Mají za sebou oba kvalitní půlrok, věřím, že nám pomohou,“ řekl trenér Jakub Dovalil.
Sobotní utkání odehrají Češi na letenském stadionu, což by mohlo hrát do karet hráčům ze Sparty, kteří budou hrát na domácím trávníku.


Václav Kadlec potvrdil, že je rád za Letnou: "Jsem rád, že hrajeme tady na Spartě, Eden mi moc nesedí. Nemůžu ale mluvit za všechny,“ uznal s úsměvem.
Záložník Jiří Skalák doufá, že na Letné bude atmosféra bouřlivější a diváci budou „lvíčata“ podporovat celých devadesát minut. "Byl jsem trochu překvapený, že nebylo plno. Dánové fandili celý zápas, Češi jen při šancích a po gólu. Musíme to respektovat. V sobotu už snad bude stadion zcela zaplněný,“ burcuje fanoušky Skalák, který by se na Letné – odkud zase pochází on - rád objevil v sestavě od úvodní minuty.
Po neúspěšném vstupu do turnaje plánují trenéři zamíchat se sestavou. "Nebude to ale tak, že bychom nasadili jedenáct nových hráčů. Pár změn chystáme,“ tajil Dovalil konkrétní změny.
Trenér Srbska Dodič si je vědom síly českého týmu. "Budeme hrát proti dvanácti hráčům. Jedenácti na hřišti a jednomu na tribunách. Češi asi postaví Kadlece, možná nastanou i další změny. Bude to těžký zápas, těšíme se na něj,“ pronesl 45letý kouč.
Srbové sice budou hrát před plným stadionem, větší tlak ale bude podle obou členů srbského týmu na domácí reprezentaci. "Pro Čechy je to zápas s otázkou bytí a nebytí,“ řekl Dodič. „Domácí jsou po úvodní prohře ve složité situaci. Tlak na ně bude obrovský,“ dodal kapitán Srbska Čaušič.

Němci se chystají na Dány

Německo, které má v sestavě jména Mark-André ter Stegen a Emre Can, zaváhalo hned na startu turnaje. Po velmi rozpačitém výkonu Němci vytěžili z utkání se Srbskem jen bod a navíc dohrávali bez vyloučeného Christiana Güntera.
"Víme, na čem jsme a co je potřeba zlepšit. Nás výkon ve druhém poločase je slušný základ, ale proti Dánsku musíme hrát ještě trochu lépe a být připraveni už od začátku," uvedl německý kapitán a útočník Kevin Volland.
Proti Dánům budou němečtí hráči nastupovat v pozici favoritů, přesto je nečeká snadný úkol. Seveřané prohráli jediné z posledních dvaceti utkání, ke kterým nastoupili, a řada hráčů má zkušenosti ze seniorského reprezentačního výběru.
Dánové v zahajovacím utkání s Čechy ukázali, že disponují nejen řadou kvalitních fotbalistů, ale i mentální silou, když dokázali ve druhém poločase výběr Jakuba Dovalila zatlačit do obrany a otočit nepříznivě se vyvíjející se skóre.
"Máme před sebou nejtěžší zápas ve skupině a v něm musíme hrát dobře celých 90 minut. Německo je asi největší favorit turnaje. Výhra nad českým týmem nám však do dalšího zápasu dodá sebevědomí," řekl kouč Dánska Jess Thorup.

Reklama

ORANGE OPTIK

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce ÚNOR 2026

VÁŠ VĚK VAŠE SLEVA!!! minimální sleva 50%

AKCE NA SLUNEČNÍ BRÝLE 1 + 1

www.orangeoptik.cz
Lafayettova 5 Olomouc
Tel.777446929
olomouc@orangeoptik.cz

Platba možná kartou, hotově, benefity i fakturou