Reklama

Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard, venku je 1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: začíná škola, těšte se na Lobster Family Day a startují Dny evropského dědictví

Tipy a názory

2.9.2019

Lenka Šimková

Víkend je u konce a první zářijové pondělí je tady. Pro všechny školou povinné to znamená konec letních prázdnin a návrat do školních lavic. Ale nezoufejte, přinášíme vám přehled akcí, které vám začátek pracovního týdne i školního roku trošku zpříjemní.. ;-)

Narozeniny dnes slaví herec Ladislav Potměšil (*1945), atlet Jaroslav Bába (*1984), americký herec Keanu Reeves (*1964) a mexická herečka a modelka Salma Hayek (*1966).

Svátek má Adéla

Dnešním dnem startují oblíbené Dny evropského dědictví. Ty mají letos podtitul Svobodná Olomouc a odkazují k událostem, které nastaly na podzim před třiceti lety. Kulturní festival potrvá až do neděle 8. září a láká například na otevřené památky, spoustu koncertů, komentovaných prohlídek, procházek, divadelní představení i street art. Třeba milovníky filmů pod širým nebem zajisté potěší, že v rámci Dnů evropského dědictví bude mít Letní kino filmovou projekci každý den. Už dnes se tak od 20:00 můžete těšit na snímek Tichá bolest, vstup na projekci je zdarma. Podrobný program letošních Dnů evropského dědictví naleznete zde →

Vzhledem k tomu, že dnes usednou školáci opět do lavic, tak si můžete zpříjemnit začátek školního roku třeba v Galerii Moritz, kde bude od 10:00 do 17:00 čekat na děti malování na obličej, dárky, spousta balónků i fotokoutek s maskotem Béďou.

První školní den ve znamení zábavy a skvělého jídla chystají také v Lobster Family Restaurant. Od 11:00 do 17:00 budou v restauraci čekat superhrdinové, se kterými se děti můžou vyfotit nebo si zahrát bowling, upečou si vlastní pizzu, vyrobí si těstovinové přívěšky, užijí si dobrodružství ve virtuální realitě a mnoho dalšího. Udělejte dětem radost a zpříjemněte jim nástup do školy! ;-)

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí.

Krásné pondělí a šťastný vstup do nového školního roku!