Reklama

Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo, venku je -5 °C

Dnešek: opatření omezila kulturní a sportovní akce. Co se bude ve městě dít?

Tipy a názory

11.3.2020

Lenka Šimková

Včerejší mimořádná opatření, která vyhlásila vláda ČR v souvislosti s šířením epidemie koronaviru, paralyzovala dění ve městě. Omezují se kulturní i sportovní akce, o některých dalších opatřeních bude jasno až v průběhu dnešního dne.

Mimořádná bezpečnostní opatření

V souvislosti s epidemií koronaviru ve střední Evropě vyhlásila v úterý ráno vláda ČR mimořádná bezpečnostní opatření, která zakazují konání akcí s účastí více než sto osob. Kvůli tomu došlo k rušení programů divadel, kin, festivalů, koncertů i několika sportovních akcí. O některých dalších omezeních (například zda se bude pokračovat v hokejové Extralize) se bude jednat v průběhu dnešního dne. Vše pro vás podrobně sledujeme ZDE →

Které dnešní akce se ruší?

19:00 / Dům Bernardy Alby / Moravské divadlo
19:00 / Koncert Karla Plíhala / Divadlo na Šantovce
19:00 / THE BACKWARDS – World Beatles Show / kino Metropol
20:00 / Petr Rímský a MISITU / Český rozhlas Olomouc
20:00 / OSKAR PETR band-vzpomínka na Marsyas / Bounty Rock Cafe

Narozeniny dnes slaví herec, televizní moderátor a filmový producent Martin Dejdar (*1965), hokejista Martin Ručinský (*1971), americký jazzový zpěvák, skladatel a dirigent Bobby McFerrin (*1950) a švýcarský reprezentant v běhu na lyžích Dario Cologna (*1986).

Svátek má Anděla.

I přes mimořádná omezení však můžete v Olomouci i dnes navštívit některé kulturní akce. Divadlo Tramtarie s celkovou kapacitou 79 diváků svá představení rušit nemusí. Večer tak můžete zajít na na nekompromisní, provokativní, lehce nahořklou a velmi oblíbenou komedii Sex zadarmo nedostaneš. Poslední vstupenky na dnešní představení koupíte tady. Také Divadlo na cucky, které disponuje menší diváckou kapacitou, zve na dnešní přednášku Davida Wolfgrama s názvem Introduction to Permaculture. Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce a vstup je zdarma.  A také můžete zajít do Kabaretní scény Nabalkoně, kde vystoupí Marty Walker. Stejně tak bude na programu i večerní koncert v areálu Letního kina - Klidu v ruchu, kde zahraje kapela P. T. call home. Všechny akce, které jsou na dnešní den v plánu, naleznete zde. Ovšem doporučujeme se předem u pořadatelů informovat, zda se daná akce opravdu uskuteční.