Reklama

Sobota 24. října 2020, svátek má Nina, venku je 9.4 °C

Dnešek: nouzový stav je tady, ale o divadlo a kino nepřijdete

Tipy a názory

5.10.2020

Lenka Šimková

Počínaje dnešní půlnocí platí v celé České republice nouzový stav i nová bezpečnostní opatření. I když se díky tomu některé akce ruší, pořád se najdou takové, na které zajít můžete. ;-)

Narozeniny dnes slaví herec Rudolf Hrušínský mladší (*1946) a britská herečka Kate Winslet (*1975). Své 84. narozeniny by dnes oslavil také český prezident a dramatik Václav Havel (*1936).

Svátek má Eliška

V celé České republice začne od půlnoci z neděle na pondělí znovu platit nouzový stav, a to kvůli zhoršenému vývoji koronavirové epidemie. Nouzový stav bude platit po dobu 30 dnů, tedy do začátku listopadu, a doprovodí jej nová bezpečnostní opatření. Ta budou zatím platit pouze dva týdny. Zda se jejich platnost rozšíří, nebo přibydou nějaká další, závisí na vývoji epidemie, počtu nakažených a také na reprodukčním čísle.

Pokud máte volné odpoledne, tak kino Metropol láká už ve 14 hodin na životopisný snímek Havel. Ten se soustředí na bouřlivý osobní život Václava Havla, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

V 17 hodin pak na stejném místě uvede Muzeum umění snímek Svět podle Muchy, ke kterému bude i krátká přednáška. Film představuje osud jednoho z nejslavnějších českých malířů, Alfonse Muchy. Příběh vypráví jeho syn Jiří, který se psaním otcovy biografie vyrovnává s jeho odkazem a otázkou, proč otec na vrcholu slávy opustil Paříž, bohatství i současné umělecké prostředí a usiloval o návrat do Čech. 

Pokud chcete dnešní večer strávit v divadle, tak pro vás máme hned dvě zajímavá představení. Moravské divadlo dnes v 19 hodin uvede slavnou divadelní hru Williama Shakespeara Kupec benátský a vstupenky na představení můžete koupit tady. Divadlo na cucky pak ve stejný čas uvede nejnovější inscenaci s názvem Zatrolleno. Tématem inscenace je novodobý fenomén šíření konspirací a hysterie, takzvané trollení a více se o ní dočtete tady.

Hezké pondělí!