Reklama

Středa 28. července 2021, svátek má Viktor, venku je 17.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: koncert Anety Langerové, divadelní pohádka pro děti a startuje letní Flora

Tipy a názory

15.8.2019

Lenka Šimková

Před námi je čtvrtek. Co všechno nabídne? Tak třeba začíná letní Flora s podtitulem Česká krajina. Dále je na programu divadelní pohádka pro děti, koncert Anety Langerové a chybět nebude ani film v Letním kině! ;-)

Narozeniny dnes slaví herec a moderátor Jan Kraus (*1953), hokejista Jakub Voráček (*1989) i američtí herci Ben Affleck (*1977) a Jennifer Lawrence (*1990).

Svátek má Hana

Už dnes startuje letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc. Hlavní expozice v pavilonu A připomene českou krajinu jako národní klenot. Další expozice v pavilonech doplní Letní zahradnické trhy, předváděcí akce a workshopy, odborné přednášky a bohatý kulturní program. Výstava bude otevřena až do neděle, vždy od 09:00 do 18:00. Park bude uzavřen pouze částečně, do 18:00 bude i přes uzavřenou část možno projít s průchodkou, od 18:00 bude zpřístupněn celý park. Více informací o Floře i vstupném se dočtete zde →

U Terezské brány pokračují Olomoucké kulturní prázdniny a už v 16:00 tak můžete i s dětmi zajít na pohádku z produkce Divadla Tramtarie s názvem Terezka a kouzelné autíčko. Od 19:30 pak na stejném místě uslyšíte šansony od Jany Hubinské.

Pokud chcete zajít do kina, tak žhavou novinkou je již devátý film kultovního režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, který je inspirovaný skutečnými událostmi šedesátých let, především pak vraždou herečky Sharon Tate, tehdejší manželky Romana Polanského. V hlavních rolích se představí Leonardo DiCaprio, Brad Pitt a Margot Robbie. Do Metropolu můžete zajít v 17:00 i ve 20:15, v Premiere Cinemas máte dnes na výběr hned z pěti projekcí.

Olomoucké "nejen" shakespearovské léto má dnes na programu jeden velmi zajímavý koncert. Pod širou oblohou na Parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého vystoupí od 20:00 Aneta Langerová. Vedle písní z posledního alba Na Radosti nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích a také poslední singl Hvězda. O vystoupení je velký zájem, takže pokud již nemáte koupené vstupenky, tak vás ale musíme zklamat - je zcela vyprodáno..

A protože je čtvrtek, tak nepřijdete ani o pravidelnou filmovou projekci v Letním kině. Tentokrát vás čeká český snímek Samotáři. Za vstup zaplatíte 100 korun a nezapomeňte, že začátek promítání se může mírně zpozdit z důvodu čekání na nezbytné setmění.

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Hezký čtvrtek!