Reklama

Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela, venku je -1 °C

Dnešek: houslový recitál Ivana Ženatého i pátrání po Sugar Manovi

Tipy a názory

25.1.2021

Lenka Šimková

Víkend utekl jako voda a před námi je opět pondělí! Jaký bude začátek posledního lednového týdne v Olomouci? Podívejte se...

Narozeniny dnes slaví herečka Jana Krausová (*1954), dětská seriálová herečka Hedvika Čermáková (*2005), manželka oscarového režiséra Olga Menzelová (*1978), slovenská herečka Michaela Badinková (*1979) a americká zpěvačka Alicia Keys (*1981).

Svátek má Miloš

Dnešním dnem může město po třech týdnech znovu otevřít dětské jesle na tř. Spojenců. Vláda na svém jednání v minulém týdnu upravila provoz maloobchodu a služeb, a díky tomu tak mohou opět otevřít dětské jesle. Nicméně další rozvolňování vládních opatření je zatím v nedohlednu, podle ministra zdravotnictví Jana Blatného bychom se do čtvrtého stupně PES mohli posunout někdy v polovině února. Zajímalo nás, jak se v této nejisté době připravují pořadatelé velkých akcí, jako je jarní Flora, Dvořákova Olomouc, Beerfest nebo třeba půlmaraton. Proběhnou takové akce vůbec? Počítají s tím pořadatelé a připravují program? Hned ráno jsme vám přinesli článek, ve kterém se dozvíte víc.

Moravská filharmonie pokračuje v sérii online koncertů a na dnešní večer má pro vás naprostou lahůdku. Těšit se můžete na houslový recitál Ivana Ženatého, který je odbornou kritikou, posluchači i hudebními kolegy označován za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti. V komorním programu, sestaveného z děl Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse a Maurice Ravela doprovodí houslového virtuose klavírista Igor Ardašev. Koncert bude k vidění od 19 hodin na webu a facebooku Moravské filharmonie.

Také kino Metropol pokračuje ve svém online promítání a ve 20:30 si tak můžete vychutnat snímek Pátrání po Sugar Manovi, který vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Film sleduje snahu dvou Rodriguezových fanoušků, kteří touží zjistit, co se opravdu stalo s jejich hrdinou. A tomu, co objeví, se sami nestačí divit...

Hezké pondělí!

Jaký bude celý týden?

V pondělí můžou opět otevřít dětské jesle na tř. Spojenců a my vám přineseme článek o tom, jak se pořadatelé velkých jarních akcí připravují na letošní ročník. V úterý pořádá Fakultní nemocnice webinář pro veřejnost na téma možných následků pp prodělání nemoci covid-19. Proběhne také další online setkání z cyklu Re-vize Olomouc, které se bude věnovat tématu dopravy. Ve středu uspořádá Moravské divadlo speciální on-line koncert složený z árií z Mozartových nejslavnějších oper u příležitosti 265 let od narození skladatele. Olomoucké volejbalistky pak přivítají Ostravu ve čtvrtfinále Českého poháru. Ve čtvrtek se můžete těšit na další z debatní série TTalk s hostem Martinem Hálou, obráncem SK Sigma Olomouc. V pátek hostí olomoučtí hokejisté Zlín a Sigma se představí na hřišti Mladé Boleslavi. Divadlo Tramtarie k tomuto dni spustí online verzi divadelního představení Na Větrné hůrce. V neděli pak bude Mora hrát na ledě libereckých Bílých tygrů.