Reklama

Čtvrtek 25. února 2021, svátek má Liliana, venku je -0.2 °C

Filharmonie chystá houslový recitál Ivana Ženatého. Nejvýznamnější český houslista současnosti míří do Olomouce

Zprávy z regionu

21.1.2021

Autor: red

Moravská filharmonie Olomouc uvede další ze svých online koncertů a nabídne posluchačům houslový recitál Ivana Ženatého, který je odbornou kritikou, posluchači i hudebními kolegy označován za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti. V komorním programu, sestaveného z děl Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse a Maurice Ravela doprovodí houslového virtuose klavírista Igor Ardašev. Koncert bude k vidění v pondělí 25. ledna od 19 hodin na webu a facebooku Moravské filharmonie.

Ivan Ženatý

Foto: www.ivanzenaty.com

"Jsme nesmírně rádi, že můžeme i v této době nabídnout posluchačům a milovníkům klasické hudby houslový recitál Ivana Ženatého, předního českého houslového virtuosa, který měl v této sezoně vystoupit v Moravské filharmonii v komorní koncertní řadě. Na našem dalším online koncertě se tak posluchači mohou těšit na díla vrcholných romantiků a ve své době také dvou přátel, Antonína Dvořáka a Johannese Brahmse. Autorské duo doplní a koncert uzavře Sonáta pro housle a klavír Maurice Ravela. Sólistu doprovodí klavírista Igor Ardašev, brněnský rodák, klavírní virtuos a pedagog," uvádí Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie, a dodává: "oba interprety pojí úspěchy na předních světových soutěžích, jak Ivan Ženatý, tak Igor Ardašev v minulosti uspěli například na soutěži Petra Iljiče Čajkovského v Moskvě, nebo na soutěži Pražského jara. Pevně věříme, že si posluchači nenechají tento jedinečný zážitek ujít."

Houslový recitál bude k vidění v pondělí 25. ledna od 19 hodin na webu a facebooku Moravské filharmonie.

Online koncert si můžete pustit v pondělí 25. ledna 2021 od 19:00

Program koncertu:
Antonín Dvořák: Romantické kusy op. 75
Johannes Brahms: Sonáta pro housle a klavír č. 1 G dur op. 78
Maurice Ravel: Sonáta pro housle a klavír

Účinkují:
Ivan Ženatý – housle, Igor Ardašev – klavír

Reklama

818 RESTAURANT

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

- Čínská kuchyně - Japonská kuchyně - Sushi - Švédské stoly: pátek 17:00 - 20:00, sobota 11:00 - 15:00 a 17:00 - 20:00, neděle 11:00 -15:00 Pro více osob je po dohodě možné připrav...