Reklama

Pátek 14. srpna 2020, svátek má Alan, venku je 17.6 °C

Dnešek: akce pro děti, Země na talíři, Venika Hartlyn a startuje výstava filmových klapek

Tipy a názory

22.7.2020

Lenka Šimková

Polovina týdne je tady! Co všechno chystá středa v Olomouci? Na své si tentokrát přijdou děti i dospělí, podívejte se...

Narozeniny dnes slaví americký herec Danny Glover (*1946), německá herečka Franka Potente (*1974), americká herečka a zpěvačka Selena Gomez (*1992) i britský princ George Alexander Louis z Cambridge (*2013).

Svátek má Magdaléna

Knihovna města Olomouce chystá na dnešní dopoledne hned několik pestrých akcí pro děti a už od 9:30 zve všechny maminky, tatínky, babičky či dědečky s dětmi od 3 do 9 let na každoroční prázdninové Putování s pohádkou na pobočce v Jungmannově ulici. Pro děti bude až do 11:00 připravené pásmo složené z pohádek, soutěží, hádanek a písniček. A pokud vám to dnes nevychází, nemusíte smutnit. Putovat se bude každou středu během prázdninových měsíců. Ve stejný čas budou na pobočce v Neředíně přichystané první Knihohrátky, tentokrát zaměřené na oblíbenou pohádkovou postavou Zdeňka Milera, Krtečka. S dětmi můžete zajít také na pobočku v Holici, kde vás od 10:00 čekají Prázdninové hrátky v knihovně. Tentokrát si na místě můžete vyrobit a ozdobit záložky do knížek. 

Dnes odpoledne zavítá do Olomouce už popáté filmový festival dokumentárních filmů o jídle Země na talíři, který upozorňuje na to, že zajistit do budoucna dostatek potravin pro všechny obyvatele planety nebude jednoduché a řešení bychom měli hledat už nyní. Zájemci se mohou od 16:00 těšit v Pevnosti poznání na projekce, diskuze, poradenství, soutěže i workshopy. Vstup na akci je zdarma a více se o ní dočtete tady →

V Galerii Bohéma od dnešního probíhá 23. ročník Salonu filmových klapek, tedy výstava unikátních uměleckých děl od předních českých výtvarníků ztvárněná na filmové klapce. Letošní kolekci tvoří 132 originálních děl a výstavu máte možnost navštívit do 30. července 2020.

Kino Metropol má v 17:30 na programu záznam divadelní hry z Národního divadla v Londýně. Potvora je vtipná a cenami ověnčená divadelní one-woman show, která inspirovala úspěšný seriál BBC Potvora. Vstupné je 250 korun a vstupenky můžete koupit i online.

A v Centru pohybu v Sokolské ulici pokračuje Olomoucké kulturní léto. Tentokrát na letní scéně vystoupí autorka a klavíristka Venika Harlyn. Vstup na akci je 150 Kč, platí se na místě. Akce se koná za každého počasí.

Hezkou středu!