Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.5 °C

Dnešek: Helmut Newton, Ostře sledované vlaky i fotbal

Zprávy z regionu

6.4.2021

Jan Procházka

Je tu první pracovní den nového týdne. Jaký bude?

Narozeniny dnes slaví herec David Švehlík (*1972), novinář Jaromír Štětina (*1943), hudebník Frank Black (*1965) a skladatel Patrick Doyle (*1953).

Svátek má Vendula

Snímky Helmuta Newtona musíte milovat. Nebo se vám oškliví. Tento génius módní fotografie zcela změnil pohled na žánr a dodnes ovlivňuje další a další tvůrce. V roce stého výročí jeho narození vznikl unikátní dokument, který skládá sugestivní mozaiku života a díla svérázného muže, který se nikdy necítil být umělcem. Pokud se chcete ponořit do jeho čarovného světa, můžete to dnes večer udělat díky streamu Metropolu.

Muzeum umění už nějaký čas online promítá cyklus Literatura ve filmu. Dnes dojde na Oscarem ověnčenou klasiku, Ostře sledované vlaky. Jiří Menzel film natočil podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Děj se odehrává za druhé světové války, v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným děním lépe vidět. Vypráví příběh mladičkého eléva Miloše Hrmy, který na malé železniční stanici přes své milostné problémy dospívá na práh mužství... 

A virtuálně dnes můžete zajít i na fotbal. Sigma odpoledne hostí Slovácko, zápas bude živě přenášet stanice O2 TV Fotbal. Snad se našim borcům bude dařit lépe, než před pár dny v Pardubicích. 

Mějte krásný den!