Reklama

Pátek 14. srpna 2020, svátek má Alan, venku je 17.6 °C

Dnešek: Havel, Zaparkuj Fest!, Ben Cristovao i opening fiesta festivalu Colores

Tipy a názory

23.7.2020

Lenka Šimková

Pracovní týden se přehoupl do druhé poloviny a máme tady čtvrtek! Co se dnes bude dít? To vám prozradíme v našem pravidelném přehledu. ;-)

Narozeniny dnes slaví textař a žurnalista Michal Horáček (*1952), herec a hudebník Vojtěch Dyk (*1985), modelka a Česká Miss 2008 Eliška Bučková (*1989), básník, publicista a překladatel Ivo Šmoldas (*1955) a britský herec Daniel Radcliffe (*1989), představitel Harryho Pottera.

Svátek má Libor

Dnešním dnem startuje multižánrový festival Colores Olomouc, který s sebou přinese koncerty, gastronomické večery, flamenco, španělské fiesty a famózní galavečer, na kterém už zítra bude k vidění unikátní hudebně-taneční představení, kde se na jednom pódiu setká jedenáct umělců, ze čtyř evropských zemí. Ale nepředbíhejme. Neformální zahájení festivalu s názvem Opening fiesta proběhne dnes od 18:00 v OpenWine Latino baru, kde ochutnáte skvělá, nejen španělská vína, poslechnete si dobrou muziku v podání kytaristy Morenita de Triana, a nebude chybět ani lahodná paella. 

Od 17:00 vás pak v Uměleckém centru Univerzity Palackého (na Konviktu) čeká další letošní Zaparkuj Fest!. Tentokrát se můžete těšit nejen na tradiční půjčovnu deskovek, sportovního vybavení, chill out zónu a občerstvení, ale také na koncert Lenky Dusilové, která vystoupí v 19 hodin. Nebude chybět ani filmová projekce, od 21:00 se bude promítat snímek Volný pád. Vstup na akci je zdarma.

Pokud patříte k fanouškům českého zpěváka a textaře Bena Cristovaa, tak si nenechte ujít jeho dnešní koncert. Na ten se můžete těšit už v 19 hodin na hradě Šternberk a několik posledních vstupenek ještě koupíte online.

Ve FUNparku u Šantovky pak v 19:30 můžete navštívit stand-up comedy HumorOva od skupiny Mahdal & kolegové. Témata, o kterých se nemluví, improvizace na místě, kterou určíte vy a k tomu hudba, kterou budete rozdýchávat. Přijďte se pobavit, trochu jinak než jste zvyklí. Vstupenky v předprodeji koupíte zde, budou k dostání i na místě.

A dnešním dnem přichází do kin také celovečerní film Havel. Ten se soustředí na bouřlivý osobní život Václava Havla, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou. Snímek uvidíte ve 20 hodin v kině Metropol, v Premiere Cinemas v Šantovce pak máte na výběr z pěti časů projekce.

Hezký čtvrtek!