Reklama

Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie, venku je 0.4 °C

Dnešek: Den seniorů, divadlo i filmy

DNEŠEK

15.9.2021

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká v Olomouci bude?

13:00 / Babička roku 2021 Olomouckého kraje / Výstaviště Flora
17:00 / Otužování a zdraví - ONLINE / Fakultní nemocnice Olomouc
19:00 / Sólo pro tři / Moravské divadlo
19:00 / Jméno / Divadlo na Šantovce
19:00 / Otisky / Divadlo na cucky
19:00 / Speciální host: Kassák Múseum Budapest / Muzeum moderního umění
20:00 / Jabka / Telegraph

Narozeniny dnes slaví modelka Tereza Skoumalová (* 1990), britský princ Harry (* 1984), režisér Oliver Stone (*1946) a herec Tommy Lee Jones (*1946).

Svátek má Jolana

Den seniorů v rytmu hvězdy TV Šlágr Vaška Řiháka, vstup zdarma a k tomu drobné pohoštění. Na Floře je připraven skutečně bohatý program, v rámci kterého bude zvolena i krajská Babička roku. Ta potom bude v listopadu soupeřit s babičkami z celé republiky o prestižní národní titul.

"Svět zasáhla záhadná pandemie. Lidé bez důvodu ztrácejí paměť. Nezbývá, než si pod bedlivým dohledem lékařů a psychologů znovu budovat novou identitu. Amnézie postihne i Arise, muže ve středním věku. Apatický muž začíná podstupovat absurdní terapii, která mu má otevřít novou životní perspektivu..." Tak zní anotace k režijnímu debutu Řeka Christose Nikou. Jabka jsou groteskní portrét doby, která vnucuje lidem pochybné recepty na štěstí. Dnes večer promítá Telegraph.

A nouze nebude ani o divadlo. Hned dvě představení dnes uvede Moravské divadlo: na svém jevišti balet Sólo pro tři a v Divadle na Šantovce komedii Jméno. A hrát se bude i v Divadle na cucky, které uvede odloženou premiéru titulu Otisky. "Autorský projekt režiséra Štěpána Gajdoše s Ivanou Plíhalovou a Viktorem Zavadilem bude procházkou po olomouckých zákoutích i exkurzem do života profesionálních herců," slibují autoři.

Mějte krásný den!