Reklama

Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, venku je 15.1 °C

Otužování a zdraví - ONLINE

Otužování a zdraví - ONLINE

ONLINE

Proběhlé termíny

Středa 15. 9. / 17:00

Pořadatel: Fakultní nemocnice Olomouc

Místo konání: online,

O akci

Šestý díl ze série debat odborníků z Fakultní nemocnice Olomouc. Tentokrát se dozvíte vše týkající se tématu otužování a zdraví.

Svůj život si snažíme co nejvíce zpříjemňovat, vyhýbáme se extrémům a nepohodlí. Je to ale to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat? Například ve vystavování se teplotním změnám jsme se zcela vzdálili původní přirozenosti. Dnes žijeme v teplotním komfortu, v létě klimatizujeme, v zimě topíme. I oblečení volíme tak, abychom byli stále v maximální pohodě, tedy bez nutnosti vlastními silami reagovat na teplotní změny. Tím ovšem ztrácíme přirozené reflexy, klesá pružnost našich cév i flexibility kardiovaskulárního systému. Jinými slovy naše tělo leniví a neumí správně reagovat. I proto jsme náchylnější nejen k nachlazení, ale i například k ateroskleróze či vysokému krevnímu tlaku.

Otužování představuje pro naše tělo zdravou dávku žádoucího stresu a pomáhá nastartovat přirozené principy fungování jak těla tak i mysli. A protože konec léta je ideální dobou na to s ním začít, bude právě Otužování a jeho přínosy pro naše zdraví dalším tématem Ambulance aktivního zdraví.

Pozvání do pořadu přijali prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA, přednosta I. interní kliniky kardiologické FN Olomouc a Mgr. Michal Šafář, Ph.D., děkan Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Webinář bude dostupný online na těchto webových stránkách