Reklama

Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo, venku je -5 °C

Dnešek: pokračují omezení, ale o sex v Tramtarii nepřijdete

Tipy a názory

12.3.2020

Lenka Šimková

Vzhledem k tomu, že pokračují mimořádná bezpečnostní opatření, ke kterým dospěla vláda ČR v úterý, tak pro vás tentokrát máme spíše špatné zprávy. Řada akcí v Olomouci je zrušených, pořád se však najdou nějaké, na které můžete zajít.. ;-)

Mimořádná bezpečnostní opatření

V souvislosti s epidemií koronaviru ve střední Evropě vyhlásila v úterý ráno (10. března 2020) vláda ČR mimořádná bezpečnostní opatření, která zakazují konání akcí s účastí více než sto osob. Kvůli tomu došlo k rušení programů divadel, kin, festivalů, koncertů i několika sportovních akcí. Veškerá omezení, která se přímo dotýkají života v Olomouci, pro vás podrobně sledujeme ZDE →

Které dnešní akce se ruší?

17:00 / American conversation – Bass Reeves / Knihovna města Olomouce
17:00 / Madeira - ostrov úsměvů a věčného jara / Knihovna města Olomouce (Brněnská)
17:00 / Andrea Schmidt: Provence očima umělců / Art Rubikon
19:00 / Na tý louce zelený / Moravské divadlo
19:00 / Co jste chtěli vědět o víně, ale báli jste se zeptat / Divadlo na Šantovce
19:00 / Charles Péguy le visionnaire / Arcidiecézní muzeum
19:00 / Zbigniew Czendlik "Postel, hospoda, kostel" / kino Metropol
19:00 / Kráva v teleti / ZRUŠENO PRO NEMOC / Divadlo na cucky

Narozeniny dnes slaví majitel a sládek Pivovaru Melichárek, pan Petr Melichárek (*1977), dále zpěvák Matěj Ruppert (*1978) a baskytarista a zakládající člen skupiny Iron Maiden Steve Harris (*1956). 

Svátek má Řehoř. 

Dnešním dnem zůstává uzavřená Vědecká knihovna v Olomouci, takže pokud jste měli objednané nějaké knihy, nebo je naopak máte vrátit, podívejte se, jak v dané situaci jednat. Centrum pohybu v Sokolské ulici chystá už dnes v 10:00 přednášku na téma novinek ze světa zelených potravin. Vstup je zdarma a na místě pro vás, kromě užitečných informací, bude připravena i ochutnávka. Večer se pak v 19:00 můžete vydat třeba na vernisáž fotografií Eduarda Goryčeva, která proběhne v Kabaretní scéna Nabalkoně. Ve stejný čas můžete zajít také do Divadla Tramtarie. To s kapacitou 79 diváků (a maximálně 15 členů personálu na představení) svá představení rušit nemusí. V 19:00 tak můžete zajít na nekompromisní, provokativní, lehce nahořklou a velmi oblíbenou komedii Sex zadarmo nedostaneš, na kterou zbývají poslední vstupenky.

Upozorňujeme, že konání veškerých akcí se může v průběhu dne změnit, a to s ohledem na aktuální situaci. Doporučujeme proto, se informovat přímo u pořadatele, zda daná akce skutečně proběhne.

Hezký čtvrtek!