Reklama

Středa 19. února 2020, svátek má Patrik, venku je 3.2 °C

Dnešek: Okamžiky sametové revoluce, Cestopárty, bruslení i diskuze nad podobou Žižkova náměstí

Tipy a názory

1.10.2019

Lenka Šimková

Úterý je tady a bude přímo nabité kulturními událostmi. Koná se velká spousta akcí, z nichž si jistě vybere každý. Pokud se vám nechce večer zůstávat doma, tak se podívejte, kam můžete vyrazit...

KAM ZAJÍT?

celý den / Okamžiky sametové revoluce / Horní náměstí
10:00 / Foot in the Hood / u Terezské brány
15:00 / Malí tanečníci v říši pohádek / Divadlo na cucky
17:00 / Cestopárty – Jižní Korea / Knihovna města Olomouce
17:00 / Diskuze: Budoucí podoba Žižkova náměstí / Smetanovy sady
17:15 / Vzpomínky na Novou Ulici / Knihovna města Olomouce (Brněnská)
17:30 / Panství Downton / kino Metropol
18:00 / Interní koncert KEA / Koncertní sál KEA
18:00 / Matěj Smetana 1, 2, 3 / Divadlo na cucky
19:00 / Poslední noc s Claudií / Divadlo Tramtarie
19:00 / Noc na Karlštejně / Moravské divadlo
19:15 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
20:00 / Tenkrát v Hollywoodu / kino Metropol
20:00 / The Pyramids (USA) / Jazz Tibet Club

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví umělec Jiří Suchý (*1931), zpěvačka Ilona Csáková (*1970) a americké herečky Sarah Drew (*1980) a Brie Larson (*1989).

Svátek má Igor

Od dnešního dne až do 31. října bude na Horním náměstí k vidění fotografická výstava Okamžiky sametové revoluce, kterou k letošnímu výročí událostí roku 1989 připravila Česká tisková kancelář (ČTK). Na dvaceti panelech bude vystaveno 107 fotografií, z nichž 55 pochází od veřejnosti a z různých regionálních institucí a 52 z Fotobanky ČTK. Výstava zachycuje kromě sametové revoluce i předrevoluční události, fotografie studentů, divadelníků i členů Občanského fóra. Více se dočtete tady. Pokud máte rádi tenisky, tak vás zajisté potěší, že po celý tento týden až do soboty bude u Terezské brány zaparkovaná interaktivní prodejna Footshop, která v rámci akce Foot in the Hood nabídne nejen široký výběr tenisek, ale také bohatý doprovodný kulturní program.

Knihovna města Olomouce pak láká na přednáškovou Cestopárty na téma Jižní Korea. Nádherná příroda, úžasné chrámy v horách, obrovská čistá města se skvěle fungující dopravou - to vše vás čeká už v 17:00 v knihovně na náměstí Republiky. To pobočka knihovny v Brněnské ulici láká na přednášku Vzpomínky na Novou Ulici. Společně s Františkem Gračkou, autorem tradičních malovaných papírových betlémů a velkým vyznavačem lidové kultury na Hané,  zavzpomínáte na historickou podobu této městské části od 17:15. V rámci festivalu Den architektury můžete zajít v 17:00 do Oranžerie ve Smetanových sadech, kde proběhne diskuze k budoucí podobě Žižkova náměstí za účasti autorů dvou vypracovaných architektonických studií.

Pokud chcete ale strávit příjemný večer v divadle, tak můžete zajít třeba do Moravského divadla, které od 19:00 uvede oblíbenou českou muzikálovou komedii Noc na Karlštejně. Vstupenky koupíte tady. To Divadlo Tramtarie má ve stejný čas na programu premiéru zbrusu nové komedie o třech výrazných hrdinech - jedním je vynikající hokejista, dalším muž na mateřské, třetím pak frontman ne příliš úspěšné rockové kapely. Jedno mají společné - je jim šedesát, nenacházejí se zrovna v nejlepší fázi života, všichni se potkají se smrtí a zjistí, že tou veškerý blázinec teprve začíná. Poslední noc s Claudií však hlásí na dnešní i zítřejší premiéry vyprodáno, tady můžete sledovat, na kterou reprízu zbývají vstupenky.

A jestli se už nemůžete dočkat zimy a chcete si trochu zasportovat, tak můžete vyrazit na zimní stadion, kde  bude od 19:15 probíhat bruslení veřejnosti. Vstupné je jednotné 40 korun a upozorňujeme, že brusle se nepůjčují. A zkrátka nepřijdou ani milovníci hudby. Už ve 20:00 můžete zajít do Jazz Tibet Clubu, kde proběhne koncert americké skupiny The Pyramids. Za vstup na místě zaplatíte 350 korun.

Hezké úterý!