Reklama

Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor, venku je 23 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Noc literatury, Splašené nůžky i Zvrhlá Margaret

Tipy a názory

9.5.2019

Lenka Šimková

Máme za sebou další státní svátek a s ním spojené volno, ale nemusíme zoufat. První dobrou zprávou je, že jsme už za polovinou týdne. A další dobrou zprávou je to, že dnes se koná tolik akcí, že nebudete vědět, kam dřív vyrazit! :)

KAM ZAJÍT?

14:00 / Ženy v běhu / kino Metropol
15:00 / Výstava domácích mazlíčků / DDM Rožnavská
17:30 / Klimt & Schiele: Erós a Psyché / kino Metropol
18:00 / Klavírní koncert Kamily Holíkové a Dalimila Ševčíka / Koncertní sál KEA
18:00 / Noc literatury 2019 / Olomouc
19:00 / Splašené nůžky / Moravské divadlo
19:00 / Boj o přežití: P.E.S.CH.O! / Divadlo Tramtarie
19:00 / Zvrhlá Margaret / Divadlo na Šantovce
19:00 / Olivy vs. Valouny / Divadlo hudby
20:00 / Tranzit / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví fotbalista Marek Jankulovski (*1977), prozaik, esejista a překladatel Lubomír Martínek (*1954) i americký zpěvák Billy Joel (*1949).

Svátek má Ctibor

Už ve 14:00 dávají v kině Metropol oddychovou českou komedii Ženy v běhu. Vstupné je 70 korun a lístky koupíte tady. S dětmi můžete zajít od 15:00 do Domu dětí a mládeže na Rožnavské ulici, kde proběhne výstava domácích mazlíčků. Pokud doma žádného nemáte, nevadí. Děti, které přijdou bez mazlíčka, utvoří porotu. V 17:30 uvidíte v kině Metropol zajímavý snímek Klimt & Schiele: Erós a Psyché, který vypráví obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech dvou proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem "zlaté éry" Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. Vstupné je 130 korun a lístky seženete tady. Od 18:00 pak v koncertním sále Konzervatoře Evangelické akademie proběhne klavírní koncert.

Ve stejný čas odstartuje také již pátá Noc literatury, jejímž hlavním cílem je seznámit širokou veřejnost s nejnovějšími překlady zahraniční literatury, a to na zajímavých či netradičních místech. Letos se můžete těšit na tři zajímavá stanoviště, čtení bude vždy začínat v celou hodinu (v 18, 19 a 20 hodin), poté bude následovat pauza 10 - 15 minut na přechod na další stanoviště. Podrobné informace o akci se dočtete zde, program i s mapkou míst najdete tady →

Jestli máte chuť zajít večer do divadla, tak zkuste třeba detektivní komedii Splašené nůžky, kterou uvede od 19:00 Moravské divadlo. V bytě nad kadeřnictvím je zavražděna majitelka domu. Do salonu záhy vtrhne policie a začne vyšetřovat vraždu, kterou musel spáchat někdo z přítomných. A protože důkazů je málo a atmosféra houstne, jsou k vyšetřování vyzváni i sami diváci…Vstupenky koupíte zde. To v Divadle na Šantovce uvidíte příběh podle skutečné události z divokých časů, kdy bylo ještě LSD legální. Zvrhlá Margaret začíná také v 19:00 a vstupenky seženete tady. Zajít můžete také do Divadla hudby, kde vás čeká hudební improshow Olivy vs. Valouny. Jestli zvítězí olomoucký tým Oliv zjistíte od 19:00.

Hezký čtvrtek!