Reklama

Úterý 21. května 2019, svátek má Monika, venku je 15.3 °C

Je tu polovina pracovního týdne. Jaká bude středa v Olomouci? Máme pro vás přehled toho, co se dnes bude dít.

Kam zajít?

15:30 / Slavnostní odhalení pamětní desky ing. Josefu Kšírovi / tř. Svobody 4

16:30 / Švýcarský večer / Bea campus

17:00 / Kurz kaligrafie / Vault 42

18:00 / Absolventský koncert KEA / Vlastivědné muzeum Olomouc

18:00 / Vše o mužích / Kino Metropol

19:00 / One Human Show - Vztahy / Divadlo na Šantovce

19:00 / Její pastorkyňa / Moravské divadlo

19:00 / Děkujeme, že zde kouříte! / Divadlo Tramtarie

19:00 / Siréna párty / Nezvalova archa

19:30 / Prase / Umělecké centrum UP

20:00 / Večer s československými písněmi / Nabalkoně

Narozeniny dnes slaví například hudebník David Gilmour (*1946), první žena ve vesmíru Valentina Těreškovová (*1937) či polská tenistka Agnieszka Radwańska (*1989)
Svátek má Miroslav.

Zajímá vás, jaké je Švýcarsko? Tak byste si neměli nechat ujít Švýcarský večer, který se dnes koná v Bea centru. Čeká vás nejen zajímavé povídání, ale i soutěž o pobyt v rekreačním apartmánu v Davosu. 

Moravské divadlo dnes dává slavnou Janáčkovu operu Její Pastorkyňa. Dílo s olomouckým souborem nedávno nastudoval režisér Václav Málek a pokud máte rádi náročnější žánr, určitě byste si tohle představení neměli nechat ujít.

Veselé i k zamyšlení, ale hlavně s nadsázkou a bez cenzury, to je One human show se Simonou Babčákovou. Tentokrát na téma Vztahy. V Divadle na Šantovce dnes večer.

Děkujeme, že zde kouříte, tak se jmenuje populární komedie Divadla Tramtarie. "David Butler je šarmantní, pohotový a humorem sršící… mluvčí amerického tabákového průmyslu. A spolu s ním se vydáte na zběsilou jízdu proklatě nekorektním mediálním světem, ve kterém existuje jediná opravdová svátost: Miliony dolarů!" láká anotace k představení, které si opravdu nebere servítky.

Íránský režisér Mani Haghighi, dvakrát nominovaný na Zlatého medvěda na Berlinale, natočil ztřeštěnou hororovou detektivku se silným komediálním potenciálem. Jmenuje se Prase a je autobiografickou politickou alegorií, jejímž hlavním protagonistou je íránský režisér, kterému je divné, že navzdory brutálním vraždám jeho kolegů jemu ještě nikdo o život neusiloval. Rozhodne se proto pátrat po tajemném zabijákovi na vlastní pěst… V Uměleckém centru UP dnes tento film promítne Pastiche Filmz.

A ještě jedna pozvánka. Slovenský klavírista Peter Gábor a český zpěvák Petr Šuráň vám v prostorách kabaretní scény Nabalkoně zahrají a zazpívají ty největší hity Československa. Zazní písně Karla Gotta, Elánů, Habery, Žbirky či Čechomor. "Přijďte si zazpívat a zatancovat, pobavit se a popít," zvou pořadatelé.

Tak krásnou středu!