Reklama

Pondělí 14. června 2021, svátek má Roland, venku je 10.6 °C

Červen naživo nabídne měsíc plný divadelních představení, koncertů, ale i relax zónu pro malé i velké

Kultura

28.5.2021

Autor: red

Kulturou nabitý open-air festival Červen NAŽIVO, který pořádá olomoucké Divadlo Tramtarie, odstartuje na Korunní pevnůstce už 1. června. Premiéra komedie Láska za koronu 2 a desítky divadelních i hudebních produkcí však nebudou jediným lákadlem pro návštěvníky. Festivalový areál nabídne pohodovou Relax zónu pro malé i velké, bohatý pohádkový program i regionální gastro.

Červen naživo nabídne kromě živé kultury i pohodovou relax zónu

Foto: archiv Divadla Tramtarie

Příjemné posezení, výběrová káva, regionální gastro, hrací prostor a zábavné vyžití pro děti, to je nová Relax zóna Divadla Tramtarie. Korunní pevnůstka se na celý červen promění v rodinnou oázu, ve které nebude nouze o zábavu ani o odpočinek.

"Červen NAŽIVO letos není jen o divadelních představeních a koncertech. Chceme pro návštěvníky vytvořit příjemnou odpočinkovou zónu, kam mohou přijít každý den bez ohledu na to, jestli večer půjdou na kulturní program," prozrazuje ředitelka Divadla Tramtarie Petra Němečková.

V tramtarijní relax zóně najdou aktivní vyžití rodiny s dětmi i milovníci dobré kávy. Děti si budou moci vyhrát na velkém pískovišti, chybět nebudou ani houpačky a tematické venkovní hry pro děti. Ve vybraných dnech tu bude probíhat doprovodný program k pohádkám, které Tramtarie uvádí v hlavním programu. Děti tak čeká žonglérský workshop s Cirkusem Levitare, škola rovnováhy se Slackline Olomouc nebo malování na kamínky s organizací Jak dál.

Foto: archiv Divadla Tramtarie

Dobít baterky bude možné v místní kavárně, ve které se během měsíce vystřídají oblíbené regionální pražírny šumperská Pikola, olomoucké Kikafe a Kafe Kodó nebo lošovské Café Gape. Osvěžení pro malé i velké nabídne divadelní Tramta Bar, příznivce zlatavého moku jistě potěší pivo z Pivovaru Chomout nebo pivní speciály, které pro návštěvníky festivalu chystá stánek Nabalkoně.

Během Června NAŽIVO nebude nouze ani o gastronomické zážitky. Skvělé vegetariánské burgery od Koza zůstala celá, losinský Nejen párek, grilované makrely a další skvělé jídlo bude na Korunní pevnůstce jako doma. "Těšíme se, že prostor Korunní pevnůstky rozžijeme i přes den, nejen večer, a že se stane místem příjemného setkávání lidí," doplňuje Němečková.

Tramtarijní Relax zóna bude otevřena každý den od 13 hodin. Více informací včetně celého programu festivalu najdou návštěvníci na www.divadlotramtarie.cz