Reklama

Středa 12. května 2021, svátek má Pankrác, venku je 19.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Atleti Církevního gymnázia Německého řádu jsou opět nejlepší v republice

Sport

16.10.2013

Autor: barsi

Na jižní Moravě letos jako každý podzim sbírali olomoučtí sportovci nikoli víno, ale medaile. Kluci z Církevního gymnázia Německého řádu, kteří jako vítězové krajského kola reprezentovali Olomoucký kraj v republikovém finále Corny SŠP (středoškolského poháru), dokázali v konkurenci ze všech koutů České republiky navázat na tradici a po sedmé vystoupali na stupně vítězů. Z Břeclavi, kde se finále konalo, přivezli na Hanou zlato.

Závod tentokrát nebyl vůbec lehký a jednoznačný. Tým ve složení Tomáš Koudela, Jakub Ryšavý, Adam Klapil, Filip Žák, Petr Mikuláček, Jan Kocourek, Theodore Dluhy-Smith, Filip Herynek, Ondřej Havlíček,Tomáš Mráček a Ondřej Martinek tvrdě bojoval v každé disciplíně především s hochy z Mendelova gymnázia Opava. Silnou stránkou vítězných borců byla jako vždy především koule, výkony v dalších disciplínách pak ohrožovaly především zdravotní problémy. Nakonec se ale podařilo a kluci převzali z rukou patronky středoškolského poháru Barbory Špotákové zlaté medaile.

Církevní gymnázium Německého řádu tedy opět dokázalo, že je stále středoškolskou atletickou "velmocí". Stačí se podívat do historie: Sedm zlatých, čtyři stříbrné a dvě bronzové – medailová sbírka školy v tuto chvíli čítá šťastných třináct kovů ze středoškolského poháru, z toho osm v nepřetržitém sledu! Tím je škola ojedinělá a asi na dlouho nepřekonatelná. Sportovci z Církevního gymnázia Německého řádu se dlouhodobě umisťují na špici i v rámci dalších republikových soutěží a reprezentují následně Českou republiku v zahraničí.

barsi

Reklama

Brazzale Moravia a.s.

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

JEŠTĚ STÁLE MŮŽETE KOUPIT NAŠI SKVĚLOU
GIUNCATU S MEDVĚDÍM ČESNEKEM!
ČERSTVÝ SÝR PROVONĚNÝ ZDRAVOU BYLINKOU ČEKÁ NA VÁS.

MĚSÍC KVĚTEN BUDE PLNÝ TĚSTOVIN!!!!

VŠECHNY CHLAZENÉ TĚSTOVINY
PRO VÁS MÁME CELÝ MĚSÍC ZA SKVĚLÉ CENY!!!

OCHUTNEJTE TAKÉ
LAHODNÉ BÍLÉ VÍNO PINOT BIANCO

Těšíme se na Vás

La Formaggeria, Horní náměstí 8, Olomouc