Reklama

Pátek 14. června 2024, svátek má Roland, venku je 22 °C

Freedom in Motion

Freedom in Motion

Divadlo

Proběhlé termíny

Čtvrtek 9. 5. / 19:00
Sobota 11. 5. / 16:30
Úterý 28. 5. / 19:00
Středa 29. 5. / 19:00
Čtvrtek 30. 5. / 19:00
Středa 5. 6. / 19:00
Čtvrtek 6. 6. / 19:00
Čtvrtek 13. 6. / 19:00

Pořadatel: Moravské divadlo Olomouc

Místo konání: Central, Denisova 47, Olomouc

Vstupné: 350 Kč Koupit vstupenku

O akci

Komponovaný taneční večer s pojícím tématem svobody od choreografů Roberty Ferrary a Štěpána Pechara.

WHITEflag day

WHITEflag day je taneční inscenace, která se zabývá tématem svobody jako okamžiku sdílené síly mezi lidmi. Pro svobodu je člověk ochoten udělat cokoli. Dokonce i zemřít. Vlajka jako symbol, který se hlásí k právu všech lidí žít ve svobodě a důstojnosti dnes, ale i budoucím generacím.

Den bílé vlajky je etickým a poetickým manifestem, v němž těla a pohledy tanečníků naplňují vzduch, drtí ho, tvarují a zhmotňují. Nechávají se jím uklidňovat a zároveň jej odmítají, aby se odvážně pohybovali v prostředí, kde srdce a duše mohou žít v jednotě. Naslouchající ansámbl, který dokáže ve vzájemné důvěře a kreativní spolupráci být protipólem mainstreamových postojů.

Inventing Freedom 
Taneční slapstick odehrávající se v alternativním světě, kde nikdo nikdy nic nezpochybňuje, kde neexistují vlastní názory, vlastní myšlenky či sny... jen vševládnoucí systém. 

Když záhadná chyba v matrixu vykolejí hrdinu ze systému, společnost nemůže uvěřit vlastním očím. Náš hrdina se chopí příležitosti a udělá nemyslitelné – zachová se svobodně. Skutečná svoboda však není o tom, co smíme, ale o tom, kdo jsme. Jak využije hrdina své svobody? 

Inventing Freedom je příběh o lidech toužících po uznání a naplnění života, po lásce, svobodě a volnosti. Příběh pro ty, kdo jdou za hlasem svého srdce, vytvářejí si vlastní pravidla a vědí, že život je ve skutečnosti mnohem bohatší, než by se při povrchním pohledu mohlo zdát.  

Upozorňujeme, že v inscenaci budou použity stroboskopy.