Reklama

Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo, venku je 13.8 °C

Zvlněnou tř. Svobody čeká předláždění. Oprava uzavře jeden směr na pět týdnů

Zprávy z regionu

15.5.2024

Autor: red

Zvlněnou dlažbu ze žulové kostky na tř. Svobody čeká oprava. Výrazně zhoršený stav vozovky v blízkosti tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů omezil v posledních týdnech povolenou rychlost na 30 kilometrů v hodině. V pondělí 20. května začnou Technické služby města Olomouce pracovat na předláždění úseku od přechodu u tramvajových zastávek na náměstí Národních hrdinů po křižovatku s Vančurovou ulicí, a to ve dvou etapách.

Řidiči jedoucí směrem k Okresnímu soudu budou muset využít objízdnou trasu

Foto: archiv redakce

"Během prvních pěti týdnů se předláždí úsek po autobusovou zastávku Náměstí Hrdinů u označníku E, následně se od 1. července práce přesunou právě na tuto autobusovou zastávku. Zde budou práce probíhat až do poloviny srpna, a to kvůli nutnosti betonování podloží, které si žádá potřebnou technologickou dobu provedení. Po celou dobu probíhajících oprav nebude zmíněná autobusová zastávka obsluhována a bude přemístěna k označníku F," říká mluvčí magistrátu Jana Doleželová.

V průběhu první etapy opravy, tedy od 20. května do 30. června budou muset řidiči jedoucí směrem k Okresnímu soudu využít objízdnou trasu přes Palackého, Krapkovu a Havlíčkovu ulici. Stavební práce totiž jízdní pruh v tomto směru zcela uzavřou. Během druhé etapy, tedy v průběhu opravy autobusové zastávky, bude v tomto místě jen částečná uzavírka a doprava bude vedena přes tramvajový pás.

"Předpokládané náklady na opravu, kterou provedou Technické služby města Olomouce, jsou 1,15 milionu korun," dodává Doleželová.

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.

Filip