Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.3 °C

Zora zvládla derby se Zlínem

Sport

31.3.2021

Autor: Petr Pelíšek

Druhou výhru ve čtyřech dnech získaly házenkářky DHK Zora Olomouc. Doma porazily v tradičním derby Zlín o pět branek.

Olomoučanky vstupovaly do zápasu proti Zlínu jako favoritky, během první půle odskočily až do sedmibrankového vedení 14:7. Zlín se ale dokázal do hry vrátit, přiblížily se na dostřel dvou branek, když ve 48. minutě snižovala Daňková na 19:21. Závěr ale domácí zvládly, odskočily opět do šestibrankového vedení a nakonec se týmy rozešly s pětibrankovým rozdílem 26:21.

„Spokojenost je hlavně s prvním poločasem. Fungovala nám obrana s brankářkou a přidal se i útok,“ hodnotil utkání domácí kouč Libor Malínek. Méně spokojený byl s druhou půlí. „Zasekli jsme se. Nenavázali jsme na dobrou hru v defenzivě a nedostávali jsme se do rychlých protiútoků. Zlín to zdramatizoval a my jsme se báli o výsledek. Roli mohl sehrát i pocit uspokojení. Holky vedly a myslely si, že to půjde samo. Začaly být nervózní a už se těžko dostávaly zpět do tempa,“ pokračoval kouč a ke konečnému vítězství ještě dodal: „Byly to povinné, ale vydřené body. Pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky, tak Zlín je tým, se kterým se musíme vypořádat.“

Další zápas čeká Olomoučanky už ve čtvrtek, uvítají Prešov. „Máme široký kádr a měli bychom to zvládnout. Ve středu mají holky jen regeneraci a dají se dohromady. Spíše mám vždy dilema, koho nechat sedět,“ uzavřel Libor Malínek.

DHK Zora Olomouc – Handball PSG Zlín 26:21 (14:8)

Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmičky: 5/4:9/7. Vyloučení: 4:3. Hráno bez diváků.

DHK Zora Olomouc: Haládíková, Polášková – Závišková, Kapsová 2, Jansová 1, Sovová, Kašpárková 2, Přikrylová 7, Krajčovičová, Kuxová 1, Gajdošíková, Řezníčková, T. Fryčáková  7, Roupcová 1, Kubálková 1, Kubáčková 5/4. Trenér Libor Malínek.

Handball PSG Zlín: Blažková, Vařechová – Herbočková, Daňková 4, Hvozdenská 2, Nygrýnová, Štipčáková 5, M. Sekulová, Kolářová, Vařechová, Polomíková 1, Sedláčková, Křičková, Zemanovičová, Holincová 1, Minárčíková 8/7. Trenérka Hana Kolářová.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek