Reklama

Sobota 24. srpna 2019, svátek má Bartoloměj, venku je 28.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Zora se dál trápí, prohrála ve Veselí

Sport

10.2.2019

Autor: Petr Pelíšek

Házenkářkám DHK Zora se v posledních kolech interligy příliš nedaří. Prohrály pátý zápas v řadě, dnes se jim nepovedlo utkání ve Veselí. Dámy přitom duel dobře rozehrály, ale pak postupem času začaly ztrácet. A nakonec prohrály o šest branek.

Domácí házenkářky měly špatný vstup do utkání, v 9. minutě prohrávaly 1:4. Paradoxně je ale nastartovala hra v oslabení, které domácí hráčky vyhrály 1:0. Tím začal velký obrat. V 19. minutě byl už stav 7:4, když Veselanky hrály pozorně v obraně a za ní navíc chytala výborně Lekešová. Stejný rozdíl byl na světelné tabuli i po odchodu obou týmů do šaten. Ve druhé půli pokračovaly domácí hráčky ve vysokém tempu a postupně si vypracovaly až desetibrankový náskok. V závěru už pak dokázal hostující tým jen korigovat.

Házenkářky DHK Zora prohrály páté utkání v řadě.

Foto: Petr Pelíšek

„Začali jsme rozestavením jedna dva tři, což nám zpočátku vycházelo. Pak jsme ale nastřelili několik tyček a spojky ztratily odvahu. Soupeř toho využil a trestal nás. Pokud dáme za poločas jen sedm branek, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Korigovat stav jsme začali až poté, co domácí celek prostřídal sestavu,“ řekl trenér DHK Zora Jan Hegar.

„Opět nám nevyšel vstup do zápasu. Pomohlo ale prostřídání. Obrana šlapala solidně, dobře zachytala Lekešová. Potěšilo mě, že se nám konečně několikrát podařily rychlé útoky, pak už se nám hrálo lépe,“ řekl trenér Veselí Ľuboš Hudák.

HC Britterm Veselí nad Moravou26:20DHK Zora Olomouc
(10:7)
Nejvíce branek:Pastorková 5, Kučerová 5/2, Novotná 4, Boorová 4 – Gajdošíková 4, Kašpárková 3, Salčáková 3, Patrnčiaková 3/1.
Rozhodčí:Valášek, Vychodil.
Sedmimetrové hody:2/2 – 1/1
Vyloučení:4:3
Diváků:250

Petr Pelíšeksport@olomouc.cz

Reklama

Knihkupectví Pavel Dobrovský - BETA

Katalog firem » Obchod » Knihkupectví

Tři naši zákazníci získají po pěti krásných knížkách z nakladatelství GRADA❗️
Nakupte během srpna v našem knihkupectví v Edelmannově paláci na Horním náměstí alespoň za 500 Kč a budete zařazeni do losování.