Pondělí 14. června 2021, svátek má Roland, venku je 9.4 °C

Zora bude hrát o bronz

18.5.2021

Házenkářkám DHK Zora Olomouc se nepovedlo po dvanácti letech proklouznout do finále. V semifinále play-off vypadly se Slavií Praha. V domácí odvetě Hanačky musely smazat prohru o dvě branky z prvního pražského duelu. To se jim nakonec nepovedlo, vyhrály o dvě branky, ale jejich soupeř ve venkovním utkání nastřílel více gólů. Zora nyní bude hrát sérii o bronz s Porubou.

Domácí začali s vědomím toho, o co se hraje, hned od prvních minut. Brzy se ujaly vedení a smazaly manko z prvního utkání. Krátce po polovině poločasu se domácí několikrát dostaly do tříbrankového vedení (8:5, 9:6), Slavistky však kontrovaly a udržovaly si jen mírný odstup. Sedm minut před koncem poločasu se odmlčely domácí střelkyně, trefily se už jen dvakrát, zatímco Slavistky zaznamenaly čtyři branky a po první půlce vedly 12:13 (první vedoucí branka hostů). Slavia pokračovala v náporu i po přestávce a vedly o tři branky.  Pak se ale Zora rozjela a do 25. minuty otočila na 26:22 a vše směřovalo k výhře domácích. Zvítězit se nakonec také povedlo, ovšem kýžený náskok tří potřebných branek už nikoliv.

„Velké zklamání a smutek. Nevyšlo to o kousek. Bylo to bojovné utkání, jak jsem předpokládal a podobné, jak v Praze. Přetahovali jsme se celý zápas. Nyní nás čeká souboj pouze o třetí místo, kde ve dvojzápase změří síly s Porubou,“ řekl trenér DHK Zora Libor Malínek.

Sérii o třetí místo zahájí Zora v Porubě v sobotu 22. května (18.00), odveta se bude hrát 29. května v Olomouci (17.30).

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha  27:25 (12:13)

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmčky: 2/1:0/1. Vyloučení: 2:0.

DHK Zora Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 3/1, Kapsová 3, Jansová 3, Sovová 2, Protivánková, Kašpárková 6, Přikrylová 1, Krajčovičová 1, Kuxová, Řezníčková, T. Fryčáková 4, Gajdošíková, Kubálková, Kubáčková 4. Trenér Libor Malínek
DHC Slavia Praha: Šlejtrová, Michalská, Koudelková  – Holečková 2, Franková 1, Studená, Vostárková, Holeňáková, Míšová 2, Jačková 7, Jelínková, V. Fryčáková 1, Svobodová 6, Zimová, Galušková 6. Trenér František Urban.