Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 19.8 °C

Zlatá pláž od Divadla na Zábradlí bude mít v Olomouci derniéru! Jak se na ni chystá Petr Čtvrtníček?

Kultura

16.6.2022

Autor: red

Moravské divadelní léto ve Smetanových sadech na svém podiu přivítá v průběhu června řadu známých hereckých tváří. Zmiňme například Sašu Rašilova, Norberta Lichého či Barboru Seidlovou. Již příští středu se zde mohou diváci těšit na skutečnou divadelní lahůdku. V Olomouci bude mít derniéru inscenace Zlatá pláž od Divadla na Zábradlí, která vznikla v režii Jana Prušinovského, režiséra populárního seriálu Most!. Diváci se mohou těšit na Janu Plodkovou, Jiřího Vyorálka, Jiřího Černého, Barboru Bočkovou, Kateřinu Císařovou a Petra Čtvrtníčka. Poslední zmíněný se nám ve videu rozpovídal, na co se můžeme příští středu v Olomouci těšit!

Foto: archiv pořadatele

Scenáristu Jaroslava Žváčka a režiséra Jana Prušinovského pojí spolupráce ve filmu, televizi i v divadle. Společně před lety připravili hru s původním textem na téma: Může ošklivý člověk beze škol dosáhnout životního štěstí? Říká se, že kdo se snaží, dosáhne, čeho chce, ale proč se snažit, když to nikdo neocení? Hlavní postavou hry je mladý kluk, kterému se podle jeho vzhledu přezdívá Zombík, který sice svou šanci na uplatnění dostane, ale promění se v monstrum.

Foto: archiv pořadatele

"Zlatá pláž je divadelní sitcom. Navíc velmi povedený. Za celých 85 minut nenajdete hluché nebo zbytečné místo, scénu ani repliku. Dobrý scénář jen podtrhují herecké výkony, zejména ten Jany Plodkové v roli Zombíkovy matky. Její záchvaty vzteku, hysterie a pokusy manipulovat všemi okolo jsou stejně uvěřitelné jako komické. Stejně uvěřitelný je i Jiří Vyorálek coby kamioňák Standa. Drsňák, ale se srdcem na správném místě. Neméně zaujme Jiří Černý v roli Zombíka, zejména proto, že po většinu doby má na tváři masku. Svou postavu a její pocity tak může divákům přiblížit jen svým hlasem. Což se mu perfektně daří, nejlépe během telefonátu z rumunské policejní stanice," píše jedna z divadelních recenzí.

Na Zlatou pláž se v Olomouci můžete těšit ve středu 22. června od 19:30 na Výstavišti Flora. Vstupenky koupíte tady →

Vzhledem k tomu, že jsou poslední reprízy vždy originální, uvolněné a herci často improvizují, poprosili jsme Petra Čtvrtníčka, aby i on nám řekl co na nás Divadlo na Zábradlí chystá. Více se dozvíte ve videu: