Reklama

Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír, venku je 3.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Ze svodky městské policie: vidiny jedné seniorky i odchycený had

Krimi

20.8.2019

Autor: red

Foto: MP Olomouc

Seniorka měla vidiny
V pondělí ve večerních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána do jednoho z bytových domů na Nové Ulici. Důvodem mělo být oznámení seniorky, že u ní v bytě došlo ke krádeži elektrospotřebičů, zloději měli být rodinní příslušníci. "Hlídka na místě zjistila, že zde k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo, kdy jedinou osobou, která má od bytu klíče, je syn dotyčné. Toho se podařilo telefonicky kontaktovat a následně se na místo i dostavil. Strážníkům poté uvedl, že jeho matka má zhoršený zdravotní stav a má občasné vidiny. Vše se tak obešlo bez dalšího řešení," konstatoval mluvčí MP Olomouc Petr Čunderle.

Strážníci odchytávali užovku
Telefonické oznámení o nálezu hada poblíž rodinného domu na ulici Na Vršku přijalo včera v odpoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka zjistila, že se jednalo o užovku obojkovou. "Po odchycení hlídka hada převezla na okraj města a zde byl vypuštěn do volné přírody," sdělil Čunderle.

Od začátku roku strážníci řešili celkem 127 oznámení souvisejících se zvířaty (mimo psy), z toho se jednalo o odchyt pěti hadů. Ve všech případech se jednalo o užovky.