Reklama

Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert, venku je 23.6 °C

Zájemci o studium na univerzitě se stále mohou přihlásit na vybrané programy

Zprávy z regionu

9.4.2020

Autor: red

Možnost studovat v příštím akademickém roce na Univerzitě Palackého mají stále zájemci o některé bakalářské a navazující magisterské studijní programy. Přihlášku lze podat na přírodovědeckou nebo cyrilometodějskou teologickou fakultu, anglické programy pak nabízí lékařská či právnická fakulta. Většina fakult UP má také otevřeno přijímací řízení na doktorská studia.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Přírodovědecká fakulta

Na přírodovědeckou fakultu mohou uchazeči posílat přihlášky ve druhém kole od 15. dubna do 11. července. Vybrat si mohou bakalářské či navazující magisterské studijní programy zaměřené na matematiku, geologii, geografii, chemii, biologii, fyziku nebo informatiku. V nabídce je například zcela nový bakalářský program Matematika. "Nově nabízíme také bakalářský program Geografie v kombinované formě, v navazujícím studiu je k dispozici v kombinované formě i Geografie a regionální rozvoj nebo Geoinformatika a kartografie. Tradičně je velký zájem o kombinovanou formu bakalářského programu Informační technologie," doplnil Jiří Mazal ze studijního oddělení přírodovědecké fakulty s tím, že do 30. dubna je možné se přihlásit také do studijních programů vyučovaných v angličtině. Podrobný seznam studijní nabídky najdou zájemci na stránkách fakulty

Cyrilometodějská teologická fakulta

Přihlásit se lze tradičně ještě i na cyrilometodějskou teologickou fakultu. Uchazeči se mohou do 30. dubna rozhodnout pro bakalářské programy Sociální práce nebo Mezinárodní sociální a humanitární práce. "Tyto dva programy jsou realizovány ve spolupráci s CARITAS – Vyšší odbornou školou sociální v Olomouci, elektronickou přihlášku je tedy nutné podat ve stejném termínu i na tuto školu. Za tuto druhou přihlášku zájemci neplatí," uvedla Kristýna Hradilová ze studijního oddělení s tím, že podrobné informace jsou uveřejněny na webu fakulty.

Doktorské studium

Co se doktorského studia týče, do 30. dubna se lze hlásit na doktorské programy filozofické fakulty, do 12. května lékařské fakulty a do 31. května pedagogické, právnické, teologické fakulty a fakulty tělesné kultury či zdravotnických věd. Přírodovědecká fakulta nabízí i druhé kolo přijímacího řízení na doktorské programy v češtině i angličtině, a to v termínu od 1. června do 15. srpna.

Studium v angličtině

Do 15. června je pak možné se přihlásit ještě na navazující magisterský program International and European Law vyučovaný v angličtině na právnické fakultě, na lékařské fakultě do konce června přijímají přihlášky na General Medicine či Dentistry. 

Přehled všech studijních programů UP, na které lze stále podat přihlášku, je k dispozici v tomto katalogu na univerzitním webu: https://otevreneprogramy.upol.cz. Anglické studijní programy jsou zde

Přijímací zkoušky s ohledem na pandemii koronaviru

Vzhledem k aktuální situaci ohledně pandemie nového typu koronaviru vedení UP a zástupci fakult diskutují o blížících se přijímacích zkouškách, jejich termínech a formě. S ohledem na vývoj situace i podobu a platnost opatření představí podrobnější informace do konce dubna, budou zveřejněny na stránkách fakult a na speciálním webu www.upol.cz/prijimacky-koronavirus. Uchazeče budou o případných změnách fakulty informovat také e-mailem či prostřednictvím aplikace e-přihlášky.