Reklama

Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand, venku je 16.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Výstavba tramvajové trati z Trnkovy ulice na Nové sady by měla začít na jaře příštího roku

Zprávy z regionu

9.5.2019

Autor: red

Tramvají na Nové sady jezdí cestující už od konce roku 2013. Tramvaje ovšem zatím jezdí pouze na kraj nejlidnatějšího sídliště, po Trnkovu ulici. Příští rok začne stavba druhé etapy, která tramvajovou linku prodlouží srdcem celého sídliště, první cestující by se po ní měli svézt o rok a půl později.

Foto: Jan Procházka

Radní v pondělí schválili zahájení zadávacího řízení, ze kterého vzejde zhotovitel stavby. "Výběrové řízení pro město administruje externí společnost, jedna z nejkvalitnějších v oboru. U zakázky takového rozsahu je to nejvhodnější řešení," vysvětlil investiční náměstek primátora Martin Major. V zadávacích podmínkách je už předem určeno, že stavba má začít v březnu roku 2020 a trvat dvacet měsíců, tedy do října roku 2021. "Rozhodujícím kritériem tedy bude cenová nabídka," doplnil Martin Major.

Předpokládané náklady na druhou etapu tramvajové trati jsou 470 milionů korun. Pro tuto investiční akci se počítá se spolufinancováním z Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Doprava 2014-2020 ve výši 85 procent z celkových způsobilých výdajů. Druhá etapa povede tramvaje dvoukolejnou tratí přes Zikovu ulici až do Schweitzerovy ulice, budou na ní tři nové zastávky s názvy Zikova, Rožňavská a U Kapličky a bude mít celkovou délku 1 300 metrů.