Reklama

Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub, venku je 16.3 °C

Vyprodané večery v letním kině a spousta zábavy. Nenechte si ujít Cirkuskus, pokračuje až do pondělí

Kultura

16.7.2021

Autor: red

Už od soboty 10. července probíhá v areálu olomouckého Letního kina mimořádný kulturní program Divadla na cucky. Nezávislá scéna, sídlící na Dolním náměstí, pozvala do Olomouce přední české novocirkusové soubory Cirk La Putyka, Losers Cirque Company a Bratři v tricku, a těší se mimořádnému zájmu publika. Během tří večerních představení se v hledišti "Letňáku" usadilo na 1 500 diváků.

Včerejší představení Kaleidoscope od Cirk La Putyka si nenechaly ujít stovky diváků...

Foto: Adam Mráček

"Přehlídku s názvem Cirkuskus jsme původně nekoncipovali jako plnohodnotný festival, ale v jejím průběhu akce získává ryze festivalový nádech – především díky skvělé atmosféře celého prostoru i nadšeným divákům, kteří se aktivně účastní i workshopů, připravených ve spolupráci s hostujícími umělci," uvedla Alžběta Kvapilová, ředitelka Divadla na cucky.

Produkční tým se v uplynulých dnech zvládl vypořádat nejen se zraněními u vystupujících ansámblů, ale i s hrozbami nepříznivého počasí. "Diváci si tak mohli nerušeně vychutnat dechberoucí akrobatické kousky, cirkusová čísla i podmanivou hudbu," doplnila Kvapilová.

Cirkuskus bude pokračovat až do pondělí 19. července. Nabídne ještě dvě večerní vystoupení – zábavnou interaktivní novinku souboru Losers Cirque Company s názvem Konkurz v sobotu večer a příjemnou letní humoresku Plovárna, inspirovanou Vančurovým Rozmarným létem, v provedení Bratří v tricku. Ta bude k vidění v pondělí zdarma na Dolním náměstí. Mimo zmíněné akce jsou připraveny i další workshopy, DJské sety nebo třeba vintage market.

Více informací o jednotlivých představeních, možnost zakoupit vstupenky a kompletní program naleznete zde →