UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Volejbalistky VK UP na vítězné vlně
6.12.2021
Sedm bodů dělilo Brno a Olomouc před utkáním 16. kola UNIQA extraligy žen. Brnu letos patří prozatím šestá příčka v tabulce, ani čtvrtá Olomouc není na pozicích, kde by asi chtěla být. Naposledy ale dokázala doma porazit vedoucí tým Duklu Liberec, naopak Šelmy před týdnem doma prohrály s pátým Prostějovem. První společný duel v této sezóně vyhrála 3:2 Olomouc.
Šelmy vstoupily do utkání lépe. Dařilo se jim na podání i na útoku (8:5). Domácí táhly především Aničky Komárková a Širůčková a papírový favorit prohrával. Svěřenkyně Ondřeje Bouly držely nasazené tempo až do koncovky setu, kdy vedly 19:15. Olomouc se ale nevzdala, slovenská kapitánka přitvrdila na podání i útoku, přidala se i Babić a Brno nedokázalo Olomouc zastavit. První set tak vyhrál hostující tým 21:25. Tempo olomouckým hráčkám zůstalo i do druhého setu, domácím nepomohla ani změna na smeči – Kláru Faltínovou vystřídala Soňa Mikysková. Hosté byly trpělivější a dokázaly se prosadit z vysokých míčů. Tři esa v řadě navíc dokázala přidat hostující Zuzana Šepeľová (7:14). Šelmy nevzdaly ani stav 12:19, do podání se opřela domácí smečařka Anna Komárková a stav byl 20:20. V koncovce byla opět důraznější Olomouc a vyhrála 23:25. Domácí trenér do třetího setu vyměnil nahrávačku, za zkušenou Soňu Novákovou přišla mladá Radka Mokrá. Brnu se ale nedařilo, kazilo na podání i útoku. Ani hráčky Martina Hrocha nebyly neomylné a zhruba do poloviny setu tak mohli diváci na legendární „Kouničce“ sledovat vyrovnaný volejbal. Olomoucké volejbalistky v koncovce již nechybovaly, vyhrály tak třetí set 19:25 a i celé utkání 0:3 na sety.
„Pro nás bylo dnešní utkání velmi náročné, především po psychické stránce. Holky byly po čtvrteční výhře nad Libercem rozjařené, bylo pro ně těžké se koncentrovat na trénink i úvod dnešního zápasu. Byl to zápas jak na houpačce, jsem rád, že jsme vyhráli ve třech setech,“ řekl Martin Hroch, trenér VK UP Olomouc.
VK Šelmy Brno – VK UP Olomouc 0:3 (21:25, 23:25, 19:25)
Rozhodčí: Rychlík, Poláček. Diváků: 217.
Brno: Podhrázká, Borovcová, Komárková, Širůčková, Nováková, Faltínová, libero Pluhařová. Střídaly: Mokrá, Mikysková, Benediktová.
Olomouc: Šepeľová, Mostsitska, Babić, dos Santos Silva, Blanco, Štimac, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Tinklová. (red)
ORANGE OPTIK
Katalog firem » Obchod » Oční optika
Termín akce LEDEN 2026
66,6 % 66,6 % 66,6 % 66,6 %
PRO VELKÝ ÚSPĚCH SLEVA 66,6 % POKRAČUJE!!!
66,6% SLEVA NA DIOPTRICKÉ BRÝLE!!!
66,6 % 66,6 % 66,6 % 66,6 %
www.orangeoptik.cz
Lafayettova 5 Olomouc
Tel.777446929
olomouc@orangeoptik.cz
Platba možná kartou, hotově, benefity i fakturou






