Reklama

Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 3.8 °C

Volejbalistky UP padly, Šternberk vyhrál

Sport

8.10.2021

Ve 4. extraligovém kole hrály volejbalistky VK UP Olomouc v Ostravě. Byl to jejich třetí zápas v řadě venku. A zatímco ve Frýdku-Místku a Přerově slavily vítězství, na ostravské palubovce padly 2:3. Také Sokol Šternberk podstoupil souboj venku a díky výhře 3:0 v Přerově a vůbec prvním bodům v tomto soutěžním ročníku se odlepil z poslední pozice, kde naopak zanechal svého protivníka.

Domácí hráčky zatím ve všech třech předchozích utkáních zvítězily, získaly v nich osm bodů a patřila jim před utkáním průběžná druhá příčka v tabulce. Hostující děvčata z Olomouce odehrála o zápas méně, avšak obě předchozí utkání vyhrála a neztratila ani set. Olomoucký celek se před utkáním nacházel hned za Ostravou na třetí příčce v tabulce. Očekával se velmi zajímavý souboj. Mladý ostravský tým změřil síly se zkušeným celkem Olomouce, který má v týmu několik zahraničních posil. Drama nakonec trvalo pět setů, rozhodnout o vítězi musel až tie-break. V něm se radovaly hráčky domácího celku TJ Ostrava, které zatím v letošní sezoně nepoznaly prohru.

„Utkání jsme si prohráli špatnou obranou na síti. Velké rezervy jsme měli i v útočné fázi a na servisu, ale právě obrana byla příčinou naší porážky. Jediné pozitivum vidím v tom, že jsme to za stavu 0:2 na sety nezabalili a odvezli si alespoň jeden bod,“ konstatoval šéf olomoucké lavičky Martin Hroch.

„Z naší strany jsme viděli výborný vstup do zápasu proti týmu, který je se spoustou cizinek jasným favoritem ligy. Bohužel jsme nebyli tak důrazní a agresivní další dva sety, ale důležité bylo, že jsme se vrátili do zápasu i po prohrané koncovce čtvrté sady, řekl bych smolně prohrané. Tiebreak už byl zcela jednoznačný. Takové zápasy musí samy o sobě zvát daleko více fanoušků do hlediště a my chceme hrát pro diváky. Holky odehrály bombastický zápas,“ chválil trenér Ostravy Zdeněk Pommer. 

V sobotu 9. října čeká Olomoučanky premiérový duel tohoto ligového ročníku před domácím publikem. V utkání 5. extraligového kola vyzve Univerzita Palackého od 17 hodin pražský Olymp.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 3:2 (22, 22, -20, -27, 11)

Rozhodčí: Trumpeš, Peloušek. Čas: 125 minut. Diváků: 150.

Ostrava: Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, Nečiporuková, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Bauerová, Jasečková, Chládková.
Olomouc: Gambová, Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, libero Kulová. Střídaly: Šmidová, Lazárková, Kneiflová.

Duel dvou celků, které v dosavadních zápasech extraligy ještě nebodovaly, zahájily lépe hostující Šternberanky, které při podání Nikoly Látalové odskočily z 3:4 na 3:8. Sokol si pak i nadále udržoval několikabodový náskok, který dokázal ještě navýšit (9:13, 9:17). Domácí tým už nedokázal zareagovat a teprve v samotné koncovce snížil na přijatelný rozdíl, porážce 21:25 však nezabránil.

Druhé dějství bylo vyrovnané do stavu 10:10, pak Šternberk dvěma bodovými šňůrami utekl na 11:17 a závěr už bez větších potíží dohrál - 18:25 a 0:2.

Nejnapínavější průběh nabídla třetí část střetnutí. Z 8:8 to bylo 8:11, následně však opět 12:12. Iniciativu nadále držely hostující volejbalistky (15:14, 15:19), Přerov se ale nevzdával (17:19). V koncovce vedly Sokolky 24:20, následující tři výměny sice patřily soupeři, čtvrtý mečbol už ovšem Šternberk využil a po výsledku 25:23 se raduje z celkového vítězství 3:0.

„Oba týmy dnes oslabila zaplňující se marodka a musím uznat, že soupeř byl na tom hůř, když přišel o obě nahrávačky a musel narychlo povolat zkušenou Zajícovou. My jsme se na tento důležitý zápas důkladně připravovali, ale stejně nám úplně dobře nefungovaly taktika ani dohodnutý servis. Přesto se nám dařilo postupně bodově odskakovat a nakonec jsme to zvládli. Stále nás trápí nervózní koncovky, v nichž se projevuje naše nezkušenost, ale věřím, že se to bude postupně zlepšovat,“ řekl šternberský kormidelník Jan Drešl.

„Ovlivnila nás absence obou nahrávaček, které jsou nemocné. Hlavní problém jsem každopádně viděl v tom, že děláme spoustu chyb ve hře, obzvlášť v důležitých momentech. Oceňuji ale, že to holky nezabalily a do poslední chvíle bojovaly,“ uvedl přerovský kouč Radim Vlček.

Také v dalším ligovém utkání se Šternberanky představí venku. Ve čtvrtek 14. října nastoupí od 17 hodin v Praze-Vršovicích v rámci 6. soutěžního kola proti domácímu Olympu.

Volejbal Přerov - TJ Sokol Šternberk 0:3 (-21, -18, -23)

Rozhodčí: Hladišová, Dušek. Čas: 84 minut. Diváků: 190.

Přerov: Zajícová, Gardnerová, Dlouhá, Hutchinsonová, Semerádová, McClellanová, libero A. Kulová. Střídaly: Köhlerová, Baláková, Šádková, Šrámková.
Šternberk: Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Slavíková. Střídaly: Abendroth, Kořínková, Vyjídáková.

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip