Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie, venku je 0.6 °C

Volejbalistky Olomouce zničily po pauze Přerov

22.11.2020

Po obnovení soutěží po koronavirové pauze se v extraligovém derby střetly volejbalistky Olomouce a Přerova. V hanáckém derby slavil snadné vítězství favorit, jenž po necelé hodině hry smetl svého soupeře 3:0. Stejným výsledkem skončil také duel v Ostravě, kde se představil Sokol Šternberk - také zde papírově lepší tým zvítězil ve třech sadách.

V úvodním setu olomouckého duelu se domácí favorit ihned dostal do vedení (5:2, 9:4), které postupně navyšoval (17:8) a výsledkem bylo konečné vítězství o deset míčů.
Podobně se vyvíjelo také druhé dějství (7:3, 11:5) a Přerov tentokrát uhrál dokonce o jeden bod méně.

A obraz hry se nezměnil ani ve třetím dějství. Za stavu 3:0 přišel první oddechový čas hostů, ten ovšem průběh nezvrátil. Po výsledku 25:12 a 3:0 bylo hotovo.

„Zápas dopadl tak, jak asi měl. Rozhodně se nechci vymlouvat na současnou situaci. Byli jsme ve všech činnostech horší než soupeř. Možná bychom si všichni měli uvědomit, co je to profesionální přístup,“ řekl trenér Přerovanek Radim Vlček.

„Z našeho pohledu se jednalo o povinné vítězství, soupeř nás při vší úctě k němu příliš neprověřil. Holky odehrály utkání koncentrovaně a velmi dobře útočně. Útok na 54 procentech je prakticky na úrovni mužských soutěží,“ kvitoval kormidelník VK UP Petr Zapletal.

V příštím týdnu čekají Olomoučanky první zápasy letošního ročníku Ligy mistryň. V rámci turnaje hraného v italské Novaře se volejbalistky VK UP představí v úterý 24. listopadu od 20.30 proti polskému Chemiku Police, o den později od 17.30 proti domácímu celku a ve čtvrtek ve stejný čas v utkání s ruskou Kazaní.

VK UP Olomouc - Volejbal Přerov 3:0 (15, 14, 12)
Rozhodčí: Trumpeš, Velinov. Čas: 55 minut.
Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Kamidinová.
Přerov: Zatloukalová, Polášková, Boudová, Diatková, Šádková, Benediktová, libero Kulová. Střídaly: Kotlabová, Dlouhá, Semerádová.

První set ostravského duelu byl vyrovnaný do stavu 8:8. Pak ale nejdříve nastalo malé domácí odskočení na 11:8 a potom velké při podání Žarnovické na 20:11. Následně sadu domácí v pohodě dohráli.

Ve druhém setu Ostrava prakticky neustále vedla, ale maximálně o dva až tři body. Zlom nastal až za stavu 19:17, kdy začala podávat Hrdličková a už nikoho jiného na servis nepustila - 25:17.

Třetí set byl ze začátku opak druhého. Až do stavu 12:14 byl neustále ve vedení Šternberk, pak ovšem domácím nejdříve pomohla na servisu Zemanová (16:14), poté opět Hrdličková (22:18) a soupeř už nenašel síly odporovat.

„Nastoupili jsme se třemi juniorkami v základní sestavě, přičemž Kořínková odehrála svůj vůbec první zápas mezi ženami, navíc v základu. Z tohoto pohledu musím holky pochválit. Jinak jsme s daleko lepším soupeřem, jenž nastoupil v nejsilnějším složení, neměli moc šanci, což se projevilo především v prvních dvou sadách,“ konstatoval šéf šternberské lavičky Jan Drešl.

„Dnes jsme zahřáli kola kočáru už od prvních chvil zápasu. Byli jsme důslednější v poli i v obraně na síti. Díky lepšímu příjmu jsme mohli hrát kombinačně. Chválím holky za koncentraci i nasazení,“ sdělil ostravský lodivod Zdeněk Pommer.

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3:0 (16, 17, 21)
Rozhodčí: Hladišová, Horký. Čas: 70 minut.
Ostrava: Kašparová, Hrdličková, Nečasová, Žarnovická, Štrbová, Zemanová, libero Chevalierová. Střídaly: Bauerová, Pospíšilová.
Šternberk: Herdová, Kořínková, Wańczyková, Látalová, Kneiflová, Šmídová, libera Slavíková, Vyjídáková. Střídaly: Dudová, Jarošová.