Reklama

Pondělí 20. ledna 2020, svátek má Ilona, venku je 0.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vloupal se do pneuservisu a policii ujížděl kradeným autem. Zdrogovaného muže zastavil až sloup veřejného osvětlení

Krimi

4.7.2019

Autor: red

Pořádnou jízdu má za sebou jednatřicetiletý muž, který se ve středu nad ránem nejdřív vloupal do pneuservisu, rozbil, co se dalo, a pak uprchl kradeným autem. Policejní honička skončila až nárazem do sloupu. Jak se ukázalo, muž byl navíc zdrogovaný.

"Ve středu 3. července 2019 ráno o půl páté jsme přijali oznámení o vloupání do pneuservisu v Olomouci – Hodolany. Oznamovatel dodal, že si všiml z areálu vyjet osobní vozidlo Škoda Roomster, které zřejmě pachatel odcizil. O případu byly okamžitě informovány všechny policejní hlídky v Olomouci a okolí. Policisté obvodního oddělení Olomouc 1 vzápětí zpozorovali dané vozidlo jet po ulici Šantova směrem k ulici Švýcarské nábřeží. Ihned se za ním vydali a za použití výstražného a rozhlasového zařízení se snažili řidiče zastavit. Ten však nedbal pokynů policistů a snažil se jim na ulici Švýcarské nábřeží ujet. Nezvládl však vyšší rychlost a na křižovatce s ulicí Velkomoravská havaroval. S vozidlem vyjel přes tramvajový pás, stezku pro chodce a cyklisty, a na travnatou plochu, kde narazil do kovového sloupu veřejného osvětlení. Muž byl následně policisty zadržen," popsal policejní mluvčí Libor Hejtman. Za volantem seděl jednatřicetiletý muž z Mělníku, jemuž Okresní soud v Šumperku letos v únoru uložil tříletý zákaz řízení všech motorových vozidel. Navíc se řidič podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním výsledkem na amfetamin. Škoda na vozidle a sloupu veřejného osvětlení byla předběžně vyčíslena na 70 000 korun.

Policisté dále podezírají muže, že se před dopravní nehodou dopustil vloupání do pneuservisu v Olomouci – Hodolany. "Do budovy vnikl po rozbití okna. Uvnitř na vozidle Ford Focus urazil obě zpětná zrcátka a z pokladny odcizil několik tisícikorun. Navíc sebral klíče od motorového vozidla Škoda Roomster, kterého se zmocnil a s nímž projel zavřenou bránou, kterou rozrazil, z areálu servisu. Posléze po pronásledování havaroval. Muž je v tuto chvíli podezřelý mimo přestupků v dopravě z přečinu krádež, přečinu neoprávněné užití cizí věci a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil Hejtman.

Foto: Policie ČR