Reklama

Středa 5. srpna 2020, svátek má Kristián, venku je 22.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Víme, kde nás tlačí bota, řekl Látal

Sport

7.1.2020

Autor: Petr Pelíšek

V den svých padesátých narozenin zahájil trenér Radoslav Látal přípravu s prvoligovým týmem SK Sigma Olomouc na jarní část FORTUNA:LIGY. A promluvil o tom, jak vážný byl zájem o něj z polského Bialystoku nebo o tom, na které posty potřebuje po odchodu Jakub Plška posily.

V médiích se psalo o možnosti vašeho odchodu do Polska. Měl jste nějaké dilema?
Mám ještě rok a půl platnou smlouvu v Sigmě, takže není co řešit. Jsem rady a pokračuju v práci. O dilema nejde. Mám platnou smlouvu, jinak to záleží na klubu, jestli se s někým domluví.

Byla nabídka z Polska hodně lákavá?
Nechci se k tomu vyjadřovat. Nabídky jsou samozřejmě příjemné, potěší to. Ale mám tady smlouvu, neřeším to. Soustředím se na Sigmu, aby byly výkony lepší a splnili jsme cíl, který máme.

Jaká bude příprava? Je v ní dost času? Jaro začíná už 15. února.
Samozřejmě je ta příprava krátká. Je to všechno urychlené. Ale i přesto je dost času na to, abychom dobře protrénovali a připravili se na tu, pro nás důležitou, jarní část sezony. A nachystali mužstvo tak, abychom splnili úkoly, které máme.

Jak jste spokojený se složením kádru? Budete chtít ještě nějaké doplnění?
Kádr se teprve začne tvořit. Všechno se teprve rozjíždí, máme za sebou první trénink. Budeme na to ještě určitě pracovat.

Odešel Jakub Plšek, nejlepší střelec. Bude tohle hlavní úkol pro doplnění kádru?Samozřejmě. Víme, kde nás tlačí bota, kde máme problémy celý podzim, tam nám to trošku skřípalo. Takže se určitě budeme snažit získat hráče na posty, kde to potřebujeme.

Už máte nějaké hráče vytipované?
Těžko prozradím nějaké jména. Ale tipy určitě máme, ovšem všechno se to po svátcích teprve rozjíždí. V nejbližší době uvidíme. Chceme získat hráče, který by nám pomohl, který by zapadl rovnou do základní sestavy a byl posila. Nechceme šlápnout vedle. Pokud se to třeba nepodaří, tak budeme raději pracovat s mladými hráči. Protože v závěru podzimu se jevili velmi dobře.

Kromě útoku se také řeší obrana, o stopery Jemelku a Zimu je zájem. Měli by oba zůstat?
To je otázka na vedení klubu.

A pokud by, teoreticky, některý z nich přece jen odešel, budete chtít posilu nebo dostane šanci nějaký mladý hráč?
Uvidíme. Pokud neodejde nikdo, tak tuhle otázku ani nemusíme řešit. Všechno se to bude odvíjet od toho. Zatím nikdo neodešel, takže momentálně není co řešit.

V závěru podzimu byli dva útočníci zranění. Jaký je aktuální stav?
Nešpor je pořád zraněný, to je velká komplikace. Chyběl nám hodně, to přiznávám. Znám ho dobře, ze začátku sezony hrával a to nám ještě celkem šlo. Pak se zranil. Bohužel se to nevyvíjí dobře, je stále na marodce, zatím trénovat nebude. Mimo už je Tandir, který odchází na Slovensko. Yunis je připravený, ten měl problémy se svalem, ale už je v pořádku.

Do přípravy jdou s týmem dva hráči z dorostu a útočník z Ekvádoru.
Daněk a Šíp jsou ještě mladí kluci. Ale Daňka už jsme měli v závěru podzimu v přípravě, na poslední tři týdny. Jevil se velice dobře. Oba jsou to velmi šikovní kluci. Budou s týmem až do odjezdu na herní soustředění do Turecka. Ale je možné, že v týmu zůstanou. Chceme s nimi pracovat, abychom je zařadili do dospělého fotbalu. Ekvádorský útočník je na zkoušku, před soustředěním se rozhodneme, co s ním.

Nezvažovali jste, že z hostování stáhnete třeba Zifčáka z Pardubic nebo Matouška z Vítkovic?
Ano, uvažovali jsme o tom. Zifčákovi se v Pardubicích daří výborně, hraje o čelu druhé ligy. Víme o něm, sledujeme ho, ale nechtěli jsme ho nyní vzít zpět, když tam stabilně hraje.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

JUDr. Tereza Chadimová, advokátka a mediátorka

Katalog firem » Služby » Advokáti

Informační leták: Terka-Chadimova-inzerce-100x140mm_22608.pdf

JUDr. Tereza Chadimová, advokátka a mediátorka

generální právní služby
zastupování před soudy a úřady
příprava a revize smluv
občanské právo, rodinné právo, trestní právo, zdravotnické právo

Objednejte se na úvodní konzultaci >>> http://akchadimova.cz/

Na první schůzce v rozsahu do 30 minut se obeznámím s Vašimi požadavky, navrhnu Vám řešení, jako i způsob účtování služeb. Za tuto schůzku neplatíte