Reklama

Neděle 6. prosince 2020, svátek má Mikuláš, venku je 6.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Víkendy v Pevnosti poznání budou ve znamení bublin

Zprávy z regionu

4.6.2020

Autor: roc

Pevnost poznání v Olomouci zve zvídavé děti i jejich rodiče na zábavné aktivity, které se během každého červnového víkendu odehrají od 11 do 17 hodin v areálu Korunní pevnůstky. Kromě workshopů se návštěvníci mohou podívat na novinky ve stálých čtyřech expozicích a do planetária, kde je zatím kapacita omezena na deset diváků na jednu filmovou projekci.

„Bublinové vědecké radovánky se uskuteční za každého počasí. Pokud bude hezky, potkáme se s návštěvníky před budovou science centra. V případě nepříznivého počasí, pokusy a dílnu přesuneme dovnitř budovy. Budeme prozkoumávat bubliny a jejich charakteristické vlastnosti. Společně se naučíme hned dva způsoby, jak vyrobit vlastní bublifuk a zjistíme, jaký je nejlepší recept na mýdlovou vodu pro jejich náplň. O skutečně obrovské bubliny se pak postarají naši zkušení chemici, kteří zájemcům rádi prozradí návod na výrobu domácí dezinfekce na ruce. Také budeme vyrábět naši skvělou dusíkovou zmrzlinu,“ láká do popularizačního centra přírodovědecké fakulty mluvčí Martina Vysloužilová. Doplnila, že pro tvorbu bublifuků budou animátoři Pevnosti poznání potřebovat malé PET lahve a zavařovací sklenice. Návštěvníci si proto mohou přinést vlastní nádoby.

V muzeu vědy stále platí zvýšená hygienická opatření a omezení počtu návštěvníku na 300 osob v jednu chvíli. U vstupu jsou k dispozici dezinfekční prostředky, kterými jsou pravidelně ošetřovány i jednotlivé vystavené předměty. Nutné jsou také roušky.