Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 23.8 °C

Veteránský reprezentant Václav Dostalík oslavil významné životní jubileum 80 let

Sport

8.6.2020

Autor: red

V minulých dnech se dožil významného životního jubilea jeden z nejstarších a ještě stále aktivních členů Atletického klubu Olomouc Václav Dostalík. Oslavil krásných osmdesát let.

Ke sportu se dostal jako učeň v Mariánském Údolí, kdy 15. února roku 1955 běžel šestikilometrový závod na lyžích v rámci Sportovních her mládeže při spartakiádě. V roce 1956 se dočetl o náborových závodech v atletice, které organizoval legendární Jaroslav Slavíček, ve kterých mimo jiné byla i chůze. V dalších náborových závodech o týden později na tříkilometrové trati skončil druhý časem 18:26 min. Závodní chůze se mu zalíbila natolik, že se stala jeho celoživotní disciplinou.

Foto: Atletický klub Olomouc

Jeho tréninková píle a čistý chodecký styl jej zařadila mezi tehdejší nejlepší chodce na padesátikilometrové trati. Svoji vlast reprezentoval na třech mezistátních utkáních. Stal se rovněž spoluzakladatelem chodeckého závodu Olomoucká dvacítka a jako jediný chodec se zúčastnil všech dosavadních třiapadesáti ročníků. V kategorii mužů v 1. ročníku v roce 1967 zvítězil rovněž na 10 km trati na kolonádě Smetanových sadů časem 47:54,8 min.

V posledních letech se rovněž zúčastňuje veteránských Mistrovství Evropy a světa a v roce 2019 si v soutěži tříčlenných družstev na MS v halové atletice v polské Toruni vybojoval v závodě na 10 km bronzovou medaili. V září pak startoval na ME veteránů na dráze v italských Benátkách, kde v soutěži družstev na chodeckých tratích 10 a 20 km získal stříbrnou a bronzovou medaili. Václav Dostalík nezahálí ani v místě bydliště v Lutíně, kde na místním fotbalové stadionu a později na 200 m tartanové dráze u místní základní školy v loňském roce uspořádal již 26. ročník VC obce Lutín běhu mládeže do 14 let, kde samozřejmě do programu zařadil závod v chůzi na tisíc metrů pro všechny věkové kategorie a příchozí. Před několika lety se závodu na osm set metrů účastnila v kategorii dívek i Michaela Gieselová, která je v současné době platnou členkou ligového družstva žen AK Olomouc.

Reklama

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky - pracoviště Olomouc

Katalog firem » Úřady, instituce » Zdravotní pojištovny

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR je tu pro Vás. Jsme největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou v České republice s více než 1 300 000 klientů a s rozsáhlou sítí pracoviš...