UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Velkou cenu vytrvalců vyhráli Vymazal a Planičková, běželo ji přes 1500 nadšenců
11.12.2012
Autor: Adam Fritscher
Petr Vymazal z klubu SK Salix Grymov a Lenka Planičková z AK Olomouc se stali vítězi letošního ročníku Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, největšího seriálu vytrvalostních běhů na střední Moravě. Alespoň jednoho z celkem 43 závodů se zúčastnilo 1588 profesionálních, výkonnostních i kondičních běžců.
Velká cena vytrvalců má letos za sebou už svůj 32. ročník. Tento seriál závodů konaných v režii různých pořadatelů, který zaštiťuje Liga stovkařů Olomouc, začíná už v úvodu roku a pokračuje během všech ročních období až takřka do Vánoc. Závody v různých koutech střední Moravy zahrnují běhy na všech typech terénů od pěti kilometrů na atletickém oválu až po horský maraton v nejvyšších polohách Jeseníků.
V hlavní mužské kategorii do 39 let se letos z prvenství radoval zkušený Petr Vymazal ze Salixu Grymov před stále se lepšícím Davidem Pelíškem z týmu Scott Mader Sport a třetím Karlem Axmannem ze SKI OB Šternberk. Mezi čtyřicátníky dominoval Jaroslav Martínek z Trisku Olomouc, pořadí padesátníků vévodil Zdeněk Smutný z AHA Vyškov, kategorii mužů nad šedesát let vyhrál olomoucký Bedřich Vynikal a mezi sedmdesátníky byl nejlepší Alois Lajčík z AK Olomouc.
Nejméně jeden dlouhý běžecký závod si v rámci velké ceny letos vyzkoušelo celkem 283 příslušnic něžného pohlaví, z toho 135 žen v nejmladší kategorii do 34 let. Mezi nimi nasbírala nejvíc bodů talentovaná Lenka Planičková z AK Olomouc před dvěma objevy této sezony: druhou Janou Matějíkovou a třetí Kristýnou Chmelkovou, oběma členkami Ligy stovkařů Olomouc. V kategorii žen od 35 do 44 let vyhrála Jarmila Palíšková ze Salixu Grymov, přičemž na českou reprezentantku a olomouckou běžeckou ikonu Petru Kamínkovou zbylo pouze vinou malého počtu odběhnutých závodů až nepopulární čtvrté místo. Z žen nad 45 let byla nejlepší Marie Hynštová z AHA Vyškov.
Vyhlášení letošních výsledků Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje se uskuteční v březnu na tradičním slavnostním večeru s živou hudbou v sále hejčínské restaurace U Pelikána. Už 5. ledna se ale ve Slatinicích roztočí kola nového ročníku seriálu populárním Zimním během přes Kosíř. Výsledky, propozice a další podrobnosti naleznou zájemci na stránkách www.liga100.cz.
Adam Fritschersport@olomouc.cz
ORANGE OPTIK
Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce
Měsíc ČERVENEC
- SLEVA 60% na kompletní dioptrické brýle
- AKCE 1 + 1 NA SLUNEČNÍ BRÝLE ZDARMA (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Podrobné informace:
ORANGE OPTIK OLOMOUC LAFAYETTOVA 5
Při nákupu kompletních brýlí, MĚŘENÍ ZRAKU ZDARMA!!!
Platba možná hotově, kartou, benefity i na fakturu.
Tel.:777 446 929
EMAIL: olomouc@orangeoptik.cz

1.8.2025
Sigma hraje podruhé v řadě doma, čeká ji Liberec
Tipy na víkend
1.8.2025
Tipy na víkend: Gulášobraní, letní festivaly, Hororová noc i šermířský víkend na Plumlově
Sport
31.7.2025
Sigma získala na hostování Muhamed Tijani ze Slavie
Kultura
31.7.2025