Reklama

Neděle 16. února 2020, svátek má Ljuba, venku je 5.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vánoční trhy obsadily Horní náměstí

Zprávy z regionu

27.11.2007

Autor: Jan Procházka

Ve znamení hudby i divadla se ponesou letošní vánoční trhy, které od pondělka hostí olomoucké Horní náměstí. Lidé mají možnost nejen nakoupit originální dárky a zahřát horkým punčem, mohou také nahlédnout do zákusilí umění lidových řemeslníků, kterých se sejde několik desítek.

Foto: www.olomouc.cz

Děti se mohou těšit na mikulášský večer, kdy bude slavnostně rozsvícen vánoční strom. „Návštěvníci si budou moci rozhodnout o tom, jaké jméno dostane,“ řekl Pavel Spálený ze spolupořadatelské agentury Fest promotion. Patnáct metrů vysoký smrk, který letos zdobí náměstí, získalo město od Lesů ČR. "K vybranému smrku z našich lesů v oblasti Huzové se letos nemohl dostat jeřáb kvůli mimořádně brzké sněhové pokrývce," uvedl tiskový mluvčí radnice Ivan Rašťák.

Foto: www.olomouc.cz

V programu, který bude trvat až do 23. prosince vystoupí například skupina Fleret s Jarmilou Šulákovou či populární Laura a její tygři. Prostor dostane i domácí Divadlo Tramtarie se svou Čertovskou pohádkou, která zejména u dětského publika sklízela úspěchy i v loňském roce.

Program slavností na listopad i prosinec naleznete v našem přehledu akcí.

Jan Procházkaprochazka@olomouc.cz

Reklama

NÁBYTEK Žlutá hala

Katalog firem » Obchod » Nábytek, postele, matrace

Nabízíme: sedací soupravy,obývací stěny, skříně, židle, stoly,sektory,ratan, pc židle, ložnice, letiště, koupelnový nábytek, kuchyňské rohové lavice, skříňky, křesla, psací stoly, p...