Reklama

Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav, venku je -4 °C

Vánoční mlsání bez práce! Víme, kde si můžete objednat klasiku i netradiční dobroty

Vánoční curoví

8.11.2023 aktualizováno 30.11.2023 08:38

Lenka Šťastná

Do Vánoc nám sice ještě nějaký ten čas zbývá, ale pokud nepatříte k těm, kteří by holdovali pečení, nebo jen zkrátka víte, že letos nebudete mít tolik času, tak nezoufejte. Ač obecně platí, že kupované cukroví nelze srovnávat s tím doma a s láskou napečeným, poradíme vám, kde si lze objednat linecké, rohlíčky, košíčky, nebo i trošku netradiční cukroví, kterým sice vybočíte z klasiky, ale rozhodně návštěvu o Vánocích nezklamete. A vězte, že právě teď je pro objednávky to nejlepší období...

COFFEE LIBRARY

Objednávky: rezervace jsou možné na webu
Vyzvednutí: Kazety s vánočními dezerty se budou vydávat pouze 23. prosince v Coffee Library, vánoční cukroví si vyzvednete už 20. prosince.

Jako každým rokem mají v Coffee Library nachystáno poněkud netradiční cukroví, tedy kazetu plnou luxusních vánočních dezertů. Kazetu můžete vybírat v menší či větší variantě a obsahuje kokosové tiramisu s mangem, cheese kostku s bílou čokoládou, Paris-Brest s arašídy, pařížský rohlíček, mini barletku s malinovým gelem, čokoládový košíček, vánoční makronku, medovníkovou tartaletku a mini laskonku s exotickým ovocem.
Cena luxusní vánoční kazety je 2 499 korun a váží 3,3 kg (59 kousků). Objednat si můžete také její menší variantu, která obsahuje 31 dezertů a zaplatíte za ni 1 390 korun.

Letos poprvé Coffe Library nabídne i krabičku klasického cukroví. Ta obsahuje raffaello kuličky, vanilkové rohlíčky, perníčky, red velvet cookies, marokánky se sušeným ovocem, sádlovky s povidly, pomerančové crinkels, linecká kolečka, oříškové sušenky a maková linecká kolečka.
Krabička cukroví váží zhruba 1,2 kg a zaplatíte za ni 1 350 korun.

Kromě výše zmíněného můžete na webu objednat i vánoční roládu, pařížské rohlíčky či vánoční makronky. V nabídce Coffee Library nebude chybět ani slaný karamel, lemon curd a různé další dobroty.

Foto: Coffee Library

NUTREND WORLD

Objednávky: od 1. 11. do 13. 12. na tel. čísle 583 842 503 nebo osobně v restauraci
Vyzvednutí: ve čtvrtek 21. 12. a v pátek 22. 12. (vždy od 11:00 do 21:00) v Nutrend Worldu

Nutrend World pro vás chystá vánoční cukroví v dárkovém balení, ke kterému si i letos můžete přikoupit lahodný vaječný likér. Balíček o váze 450 gramů obsahuje vosí úly, vanilkové rohlíčky, linecká srdíčka, Išelské cukroví a vánoční salámek.

Cena balíčku je 650 korun, vaječný likér (0,5 l) můžete dokoupit za 190 korun.

Foto: Nutrend World

SLADKÝ MÉĎA

Objednávky: objednávat můžete v provozovně nebo přímo na webu →
Vyzvednutí: cukroví se bude vydávat nejpravděpodobněji od 20. 12. 2023.

Cukrárna Sladký Méďa nabídne i v letošním roce kilovou krabičku plnou cukroví i modernějších zákusků. V kolekci naleznete jak klasiku - pařížské rohlíčky, vanilkové rohlíčky, kokosové stromečky, rumové kuličky, ořechové půlměsíčky s rumovou polevou, išlské, mokka oválky, tak i modernější cukroví jako makronky, vosátkovou roládu, pistáciové košíčky, tartaletku se slaným karamelem, linecké s marmeládou a něco na překvapení.
Ve vánoční krabičce najdete pět až šest kousků od každého druhu a zaplatíte za ni 850 korun.

Kromě klasické krabičky s cukrovím bude mít Sladký méďa v nabídce i vánoční makronky a vyzkoušet můžete i vánoční Pavlovu o průměru 24 centimetrů. Z té pohodlně nakrájíte šest až osm porcí a zaplatíte za ni 490 korun. 

Foto: Sladký méďa

BISTRO HELEN

Objednávky: objednávat můžete do 8. 12. v provozovně nebo na tel.: 730 892 288 či na emailu bistro@helen.cz 
Vyzvednutí: cukroví se bude vydávat od 15. prosince dle domluvy

Také Bistro Helen nabídne v letošním roce své vánoční cukroví, a to hned ve dvou variantách. Vybírat můžete z nabídky veganského či bezlepkového cukroví, přičemž každá krabička má hmotnost 500 gramů. Těšit se můžete na kokosky, linecké, perníčky, pistáciové rohlíčky, máslové sušenky, rumové koule, raffaello kuličky a vegan sušenky.

Cena za box o dvaačtyřiceti kouscích je 628 korun, ať už si vyberete bezlepkovou nebo veganskou verzi. A v Helen ani letos nezapomněli na poctivý vaječný likér. Půllitrovou láhev zde zakoupíte za 298 korun.

Foto: Bistro Helen

PEKÁRNA A CUKRÁRNA MEZICE

Objednávky: lze vytvořit online a s platbou předem
Vyzvednutí: od 15. do 22. prosince přímo v pekárně na adrese Mezice 15. Termín si sami vyberete podle toho, jak vám to vyhovuje

Pokud jste si zvykli kupovat nejrůznější dobroty i vánoční cukroví v obchůdku To pravé z Hané, tak rozhodně nemusíte smutnit, že si je už letos nenakoupíte. Naopak si je zavčas můžete objednat, protože zavření obchůdku nemělo žádný vliv na pekařskou činnost Pekárny a cukrárny Mezice. V nabídce je kilová kolekce vánočního cukroví, která obsahuje linecké, vanilkové rohlíčky, tlapky, sádlové koláčky, myslivecké knoflíky, kokosové pásky a ořechové puklinky. Za kilo cukroví zaplatíte 750 korun.

V nabídce je i kolekce čajového cukroví ze špaldové mouky. Krabička obsahuje vanilkové rohlíčky, linecké, sádlové koláčky a tlapky. Za 500 gramů špaldového cukroví zaplatíte 385 korun. Objednávat můžete i jednotlivé druhy vánočního cukroví a nechybí ani máslová a špaldová vánočka. Pro více informací se podívejte na webové stránky.  

Foto: Pekárna a cukrárna Mezice

SKLIZENO

Objednávky: můžete provádět přes eshop nebo přímo v prodejně Sklizena na ul. 8. května
Vyzvednutí: na pobočce v termínu 17. až 20. 12. (den si zvolíte tak, aby vám to co nejvíc vyhovovalo)

O něco zdravější vánoční cukroví nabízí i v letošním roce Sklizeno. Ve spolupráci se Zdravým stravováním tak opět vznikla kilová kolekce, která obsahuje kešu kuličky s kokosem, špaldové linecké s citronem, čokoládové střapáče, ovocné kuličky s pistáciemi, kokosovou roládu, skořicové proužky, máslové sušenky s čokoládou, bílkové bochánky se sušeným ovocem, vanilkové rohlíčky, mrkvánky, ořechové pracny, Masarykovo cukroví, plněné košíčky, medové perníčky a "studentskou" v bílé i mléčné čokoládě. Cena za kilogram zdravého cukroví je 899,90 Kč.

Na své si přijdou i všichni celiaci, protože si ve Sklizenu můžete objednat i bezlepkové vánoční cukroví od Doktora Pekaře. V každém balení najdete rumové taštičky, pohankové perníčky, skořicové krystálky, vanilkové rohlíčky, myslivecké knoflíky, kokosové koule, vosí hnízda, linecká kolečka a čokoládové dortíčky. Cena za 450 gramů bezlepkového cukroví je 699,90 Kč.

Sklizeno nabídne v letošním roce i vánoční cukroví od Louskáčka, které je určené pro všechny, kteří preferují kvalitu a nespokojí se s průměrem. Krabička cukroví obsahuje devět druhů a těšit se můžete na vanilkové rohlíčky, išlské dortíčky, plněné ořechy, kokosové krajky, linecké slepovánky, linecké třené, vánoční perníčky a mandlové pralinky s bílou i mléčnou čokoládou. Cena za 920 gramů cukroví je 979,90 Kč.

Foto: Sklizeno

KATRIN CAKE & COFFEE

Objednávky: v sekci vánoční cukroví na webu, nebo v provozovně
Vyzvednutí: v pátek 22. prosince od 9 do 20 hodin. A pozor - platba je pouze v hotovosti

V cukrárně Katrin si i letos pro zákazníky připravili poměrně pestrou nabídku. A cukroví je poctivé, ručně a s láskou dělané. Vybrat si můžete z jednoho kilogramu vánočního cukroví, které nabízí pestrou paletu cukrovinek jako linecké, marokánky, medovníkové i raffaello kuličky, sádláky, kokosky, pařížské rohlíčky, ořechové vanilkové rohlíčky, rumové košíčky a spoustu dalšího. Kromě předem sestavené kolekce s výběrem toho nejlepšího z vánočního cukroví si v Katrin můžete objednat i samostatně linecké, vanilkové rohlíčky, čokoládové sádláky, mocca oválky, raffaello kuličky i pařížské rohlíčky. V nabídce najdete také speciální vánoční cukroví bez cukru, které je vhodné pro diabetiky i cukroví bez lepku a objednat si můžete i domácí vaječný likér. 

Za celou kolekci obsahující kilogram cukroví zaplatíte 990 korun, u jednotlivých druhů cukroví se ceny pohybují od 250 do 590 korun. Půl kila dia cukroví vás pak vyjde na 790 korun, za 250 gramů cukroví bez lepku zaplatíte 350 korun.

Foto: Katrin cake & coffee

Ať už se rozhodnete péct vlastní cukroví, nebo se necháte inspirovat naším článkem a obrátíte se na profesionály, tak si hlavně o Vánocích cukroví vychutnejte společně s rodinou a přáteli. A nezapomeňte, že Vánoce jsou svátky klidu, takže žádný stres. ;)